ДНІ ШЕВЧЕНКА

shevchenkovi

З нагоди святкування 200-річчя з Дня народження Т. Г. Шевченка в музеї І. Франка проведено круглий стіл з учителями – філологами на тему: «З Україною й Шевченком у помислах та серці». Перед присутніми із своїми доповідями виступили:

ст. наук. працівник Шутко М. Ю. «І. Франко – послідовник Т. Шевченка, продовжувач традицій його пророчої місії».

ст. наук. працівник Гром Н. І. «Пророче слово поета і сьогодення».

вчитель Нагуєвицької ЗСШ Чабан С. М. «Тарас Шевченко – сучасний і вічний».

Гром Н. І. в своєму виступі зазначила: «Шевченко обрав Слово основною своєю зброєю у боротьбі проти темряви і зла до торжества добра і справедливості, за возвеличення і захист «малих отих рабів німих», на сторожі котрих він поставив своє поетичне слово.

Ну що б, здавалося слова,

Слова та голос, більш нічого,

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує!.. Знать од Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди.

Час невладний над поезією нашого Великого генія. Вона ніколи не старіє, адже адресована «і мертвим і живим, і ненародженим землякам моїм в Україні і не на Україні живущим».

Сьогодні найбільш актуальним є слова поета: «Обніміться же, брати мої, молю вас, благаю». Це те найважливіше, що нам треба взяти зараз із Шевченкової спадщини. Оце й буде нині виконанням його заповітів у найширшому сенсі – констатувала у своєму виступі вчитель філолог Нагуєвицької ЗСШ Чабан С. М. Після виступів і обговорення доповідей учні продекламували вірші Т. Г. Шевченка.

Директор заповідника
О. І. Резекулова

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *