Виставка «Торкаючись, бачу: великі українці»

dity1

17 лютого у музеї Івана Франка державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відділ культури і туризму райдержадміністрації презентував виставку «Торкаючись, бачу: великі українці». В експозиції представлено  дванадцять скульптурних зображень: погруддя Андрея Шептицького, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Григорія Сковороди, Марії Заньковецької, Михайла Бойчука, Олександра Довженка, Миколи Амосова, Володимира Івасюка, Георгія Гонгадзе та Сергія Нігояна. Керівником проекту є викладач Академії мистецтв м. Львова Василь Одрехівський. Виставка розрахована, в першу чергу, на людей із вадами зору – ознайомитись з експонатами вони можуть на дотик, а також – за допомогою звукової інформації про ту чи іншу постать. Поруч із кожною скульптурою – відповідний текст шрифтом Брайля.

На виставку у с. Нагуєвичі завітали люди із Дрогобицької міжрайонної організації українського товариства сліпих, а також учні Нагуєвицької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів. Із привітальним словом до відвідувачів звернулася Оксана Винницька – поетеса, композитор, співачка, яка у дев’ятнадцятирічному віці втратила зір. Виставка триватиме протягом тижня.

Проект «Торкаючись, бачу: великі українці» доводить нам з кожним днем все більше, що культура є доступною для усіх, а мистецтво стало інструментом пізнання світу для людей з особливими потребами.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *