ТУРИСТИЧНІ СТЕЖКИ

Turstezh

Stezhka_1

Щодо природної зони заповідника, то у Франковому гаю у 1981 році створено художньо-меморіальний комплекс “Стежка Івана Франка”. Цей комплекс являє собою лісову смугу, в якій зроблені дерев'яні скульптури з творів письменника, включаючи і казкових героїв.

Найромантичніше місце у Нагуєвичах. Так, це дійсно стежка, на якій можна зустрітись із героями Івана Франка, а саме:  Захаром Беркутом, Прометеєм, Каменярем, Дзвоном, Мойсеєм, Ріпникамм, Піснею і працею, Коханою й багатьма іншими.

 

fran

Стаття в газеті «Франковий край» Дрогобицької районної ради

ВАБЛЯТЬ ТУРИСТІВ «ФРАНКОВІ СТЕЖКИ»

 

Нема на світі місця, яке б не було унікальним. Мандрівник може скористатися цікавими неординарними туристичними маршрутами, серед яких вагоме значення має маршрут «Стежками Івана Франка».

Безумовно, на Україні нема людини, яка не чула хоча б ім’я відомого Каменяра — Івана Франка. Безперечно, «Франкові стежки» мають стати візитною карткою нашого краю.

Пізнавально-краєзнавчий туристичний маршрут «Стежками Івана Франка» (Дрогобич — Нагуєвичі — Східниця — Урич) є одноденним, оглядовим автобусно-пішохідним маршрутом. Під час мандрівки кожен турист спробує відтворити фрагмент маршруту фольклорно-етнографічної експедиції, яку здійснив поет наприкінці ХІХ ст., паралельно ознайомлюючись з культурою та побутом місцевого населення, природничими та архітектурними пам’ятками.

Подорож розпочинається у Дрогобичі, з якого здійснюється трансфер до Нагуєвич, проїжджаючи через такі населенні пункти, як Лішня, Унятичі. Під час переїзду ви ознайомитесь із цікавими фактами життя цих поселень. У Нагуєвичах запланована оглядова екскурсія «Нагуєвичі — батьківщина Франка» (музей І. Франка, музей хата — садиба, парк Франка). Після цього — трансфер до поселення Східниця. Під час подорожі ознайомимося з ландшафтними особливостями району, а також дізнаємося про славетну нафтодобувну історію Борислава. Подолавши східницький перевал (736м. н. р. м.), ми опинимось у мальовничому курорті Східниця, де запланована оглядова екскурсія та дегустація мінеральної води. Під час подорожі до села Урич ми будемо милуватися мальовничою красою українських Карпат, що продовжиться відвідинами та оглядовою екскурсією на території заповідника «Фортеця Тустань» (пішохідний підйом на скелі, при бажанні пікнік). На цьому наша подорож буде розпочинатися в зворотному напрямку. Звичайно,

І. Франко пішов далі, обійшов, збираючи фольклор, Сколівщину, побував на території сучасної Франківщини.

Вартувало б кожному з нас пройтися Каменяревим шляхом, щоб перейняти його нескоримий дух та прадідівську енергетику.

Надія КОЗАР


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *