ЗАПОВІДНИКУ «НАГУЄВИЧІ» — СТАТУС «НАЦІОНАЛЬНИЙ»

fran

Коли заповідник «Нагуєвичі» отримає статус «Національний»?

Стаття в газеті «Франковий край» Дрогобицької районної ради

 

Всю складну процедуру щодо надання історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» статусу «Національний», очевидно, доведеться пройти повторно. Про це заявив на засіданні депутатької комісії з питань культури та духовності керівник відділу культури та туризму Осип Марущак.         

Zapovidnyk_1Нагадаємо: ще 27 липня 2006 року вийшов указ Президента України №727 «Про заходи щодо вивчення та популяризації духовної спадщини Івана Франка», яким передбачено надання історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» статусу «Національний». Коли всі документи були готові, залишалося згідно з вимогами, були чинними на той час, передати цілісний майновий комплекс заповідника з територіальної власності громад Львівської області у державну власність. Кабінет Міністрів України підготував з цього приводу проект розпорядження, який погодили без жодних зауважень. Але так сталося, що статус «Національний» чомусь отримав Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка.

      Оскільки указ Президента України не виконаний досі, питання щодо надання історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» статусу «Національний» не вирішене, то за підписами голови Дрогобицької райдержадміністрації Михайла Винницького та голови районної ради Михайла Сікори підготовлено листи на ім’я голови ЛОДА Віктора Шемчука та голови облради Петра Колодія з проханням, ще раз звернутися до Міністерства культури і туризму України, щодо клопотання перед секретаріатом Президента України про надання Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» статусу «Національний», залишивши цілісний майновий комплекс у спільній власності територіальних громад Львівської області.

Василь ГАВЛОВСЬКИЙ

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *