Флеш моб “Вишиванка – символ української нації”.

Українська сорочка, прикрашена орнаментованою вишивкою, протягом багатьох століть носилася в Україні як елемент повсякденного та святкового одягу. За словами істориків, перші зразки вишивки на території України з’явилися ще за доби скіфів (VII—III ст. до н. е.).
Українська вишиванка – це оберіг від усього лихого. Символічне значення має все: від ниток та тканини до орнаменту, кольору і навіть кількості стібків. В орнамент вишиванок українці закодовували щастя, вірність, любов та родинну пам’ять.
Кожного року третій четвер травня українці відзначають день вишиванки. У 2006 році студентка Чернівецького університету запропонувала відзначати Всесвітнй день вишиванки. Студентка того самого універистету, студентом якого свого часу був Іван Франко. Адже, саме він значно раніше започаткував «моду» на вишиванку у поєднанні з європейським костюмом.
Сучасники свідчать, що Іван Франко «відрізнявся од загалу своїм костюмом – вишиваною сорочкою серед пишних комірців і краваток». «Святковий одяг Франка завжди був темно-синій і до нього вишивана сорочка»…
Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям. Тож, запрошуємо всіх бажаючих долучитись до свята. Одягніть вишиванку та завітайте до нас!!!