Історія західноукраїнських земель, зокрема Галичини, періоду Другої світової війни становить значний науковий і пізнавальний характер.

Важливим індикатором здоров’я суспільства є стан соціальної пам’яті його громадян. Для становлення людської особистості велику роль відіграє знання свого минулого і ставлення до нього. Історію треба знати, вивчати, аби творити сучасне й майбутнє, не повторюючи помилок попередників. А історія українського народу була від самого початку надто кривавою.
Історія західноукраїнських земель, зокрема Галичини, періоду Другої світової війни становить значний науковий і пізнавальний характер. Матеріалів, котрі розкривали б життя Нагуєвицького суспільства воєнного часу зібрано і опрацьовано не так вже й багато. Сьогодні учні старших класів Нагуєвицької спецшколи-інтернату стали слухачами тематичного уроку “Нагуєвичі у роки Другої світової війни”. Школярі мали змогу проаналізувати та дослідити культурне, соціальне та економічне життя села. На основі спогадів нагуєвицьких старожилів, котрі знаходяться на зберіганні у відділі фондів ДІКЗ “Нагуєвичі” побачити страхіття періоду радянської та нацистської окупації.