Лекція-презентація «Як Іван Франко балотувався до Віденського сейму та австрійського парламенту» (26 жовтня об 11 год.)

Лекція-презентація «Як Іван Франко балотувався до Віденського сейму та австрійського парламенту»  (26 жовтня об 11 год.)

Франко писав: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів…»

У 1895, 1897 і 1898 роках Радикальна партія висувала Івана Франка на посла до віденського парламенту і польського сейму.

31 жовтня 1895 року підкуплені та застрашені виборці тернопільської округи продали свої голоси на користь владного урядового кандидата графа Пінінського (він був приятелем самого австрійського намісника графа Бадені). Відтак українці зрадили вперше свого найпопулярнішого в Галичині представника.

Навчена гірким досвідом 1895-го, Ольга Хоружинська, дружина Франка, благала й відраджувала свого чоловіка кандидувати в 1897-му

Тричі балотувався від цієї партії на виборах до галицького сейму та австрійського парламенту (1895, 1897, 1898), щоразу безуспішно (через виборчі махінації влади).

Після продажності, підкупу, лицемірства, політичних амбіцій, зажерливості і третьої зради українців у Тернополі Іван Франко цілком зійшов з політичної арени.