Майстер-клас «Франко-кросворд за 5 хвилин»

Майстер-клас «Франко-кросворд за 5 хвилин»

До дня створення кросворду, сьогодні, 14 грудня, старша наукова співробітниця Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Марія Добрянська провела майстер-клас «Франко-кросворд за 5 хвилин». Учням було запропоновано розгадати кросворд, відповіді якого стосувалися життя і творчості Івана Франка. Почергово діти вписували у клітинки кросворду назви творів Івана Яковича, імена їх головних героїв.

Захід відбувся задля популяризації творчості Івана Франка серед дітей та з метою зацікавити їх в подальшому розгадувати кросворди – це стимулюватиме учнів до вивчення чогось нового, розвиватиме їх кругозір.

Довідково. Творцем першого кросворду був журналіст Артур Уїнн, який емігрував до Нью-Йорк з Ліверпуля. Він винайшов новий підхід в роботі зі словами: уклав літери в клітини, клітини розмістив в смужки і назвав нову головоломку «cross-word puzzle».

Автор направив свій кросворд з 32 слів в газету “Нью-Йорк уорлд», де він був надрукований 21 грудня 1913 року.

День кросвордів 21 грудня знаменує народження складної гри в слова, якою насолоджуються мільйони людей у всьому світі.

Перші кросворди були опубліковані в Англії в дитячих книгах та інших виданнях. Це були прості словесні ігри, утворені з квадратів слів, де букви були розташовані в квадраті, так що слова читалися однаково поперек і вниз.