Музей Івана Франка в Нагуєвичах поповнився новим і дуже цікавим експонатом.

Музей Івана Франка в Нагуєвичах поповнився новим і дуже цікавим експонатом.

Старші запевняли: «Людина сильна, поки може носити воду на коромислі».

Так чи інакше, коромисло – це те, без чого раніше люди не уявляли свого життя. Види переносок в різних місцевостях відрізнялися навіть у межах одного регіону. Приміром, коромисло, яке нещодавно для музею передав Богдан Саламатін з села Бережниця, Самбірського району могло слугувати, як для перенесення води нашими бабцями чи прабабцями, так і для транспортування нафти ріпниками, які таким способом переносили «чорне золото» на нафтопромислах Борислава. Але це тема окремого дослідження науковцями нашого музею.

Цікаві традиції, пов’язані з носінням води розповідають люди старшого покоління. Згідно з ритуалом, йдучи набирати воду потрібно було тримати коромисло в правій руці, а відра в лівій. Наповнивши посудини, підчіплювали на плече спочатку відро, що позаду, потім переднє. Хто сильніший, міг присівши, підняти обоє відер. При носінні стежили за рівновагою, яке забезпечувалося розміреністю кроку, щоб «не розхлюпати води». 

Хочемо зазначити, що адміністрація музею завжди з вдячністю ставиться до таких дарунків, адже збереження нашої історії, нашої ідентичності – це головне завдання українських музеїв. Тому, якщо у Ваших домівках знаходяться, на перший погляд, старі, непотрібні для Вас речі – не викидайте їх, повідомте нас за телефоном +38068 44 94 005 і ми разом збережемо історію для наших нащадків.