Мистецький проєкт «Василь Семенюк… мій Лис Микита»

Мистецький проєкт «Василь Семенюк… мій Лис Микита»

10 жовтня, з нагоди Дня художника в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулося відкриття мистецького проєкту «Василь Семенюк… мій Лис Микита».

Розпочався захід з хвилини мовчання за загиблими нашими воїнами і мирними жителями за час війни з ненависним ворогом від 2014 року до сьогоднішнього дня. І в своєму слові директор ДІКЗ «Нагуєвичі» наголосив, що та трагедія, яка почалася з 24 лютого і триває до цього часу, зуміла об’єднати мистецький фронт, українських художників усіх рівнів. Ми маємо приклад художників, які воюють на фронті зі зброєю в руках, ми маємо приклад художників, які гострими, сатиричними рисунками підбадьорюють нас з вами в часі війни.

Привітали поважних гостей староста села Нагуєвичі Леся Гром та парох о. Андрій Безушко, який завершив свій виступ такими словами: «Побільше творімо в нашій Україні і я впевнений, що ніяка зла сила, ніяка ворожа нація рашистів не зуміє нас подолати. Щасти вам усім і Божого благословення».

Співорганізатор виставки директор Дрогобицького культурно-освітнього центру ім. Івана Франка Марія Супрун відзначила подяками Управління культури та розвитку туризму ДМР автора виставки – народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України, доцента кафедри академічного живопису Львівської Національної Академії Мистецтв Василя Семенюка, старшу викладачку кафедри академічного живопису ЛНАМ Наталю Цидуляк, старшу наукову співробітницю ДІКЗ «Нагуєвичі» Тетяну Лазорак, керівника ГО «Культурно-мистецьке об’єднання «Арт-спектр» Віктора Цидуляка та директора Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдана Лазорака.

Василь Семенюк розповів, що на створення цих живописних та графічних робіт, які представлені на виставці, його надихнула атмосфера заповідника та творчість Івана Франка. І, як він висловився: «… бо я нині мав щастя мати таке щастя побувати на землі, де минули дитячі роки Івана Франка, де ще десь тут сліди його залишились, де ще його думки вирують в небозводі».

Також своїми враженнями від виставки поділились друг, колега по художній творчості, член Національної спілки художників України Орест Білоус, начальник відділу освіти Дрогобицької міської ради Віталій Вовків, головний спеціаліст з питань охорони культурної спадщини Галина Луцька та інші.