Представники ДІКЗ «Нагуєвичі» взяли участь у форумі «Соляний шлях дрогобицької громади»

Представники ДІКЗ «Нагуєвичі» взяли участь у форумі «Соляний шлях дрогобицької громади»

В Центральній міській бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола в четвер, 4 травня, відбувся форум «Соляний шлях дрогобицької громади», на якому про історію Дрогобицької солеварні розповіли науковці, історики Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі».

Розпочався форум з хвилини мовчання, його учасники вшанували пам’ять загиблих наших військових та мирних громадян України у війні, що розпочала російська недодержава.

Перший з доповідачів, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін ДДПУ імені Івана Франка Леонід Тимошенко розповів про археологічні розкопки та знахідки на території сільзаводу. Чотирьохметровий культурний шар свідчить про «глибоку старовинність» освоєння цієї території.

Кандидат історичних наук, доцент, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак презентував розміщення стародавніх городищ навколо Дрогобича та зупинився на топоніміці навколишніх місцин, пов’язаних не лише із солеварінням.

У свою чергу доктор історичних наук, професор кафедри історії України та правознавства Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Юрій Стецик у своїй доповіді зробив наголос на тому, що раніше також і монастирям та церквам навколишніх сіл надавалися права на соледобування та солеваріння. Але саме в Дрогобичі якість солі була найкраща і поступово інші, не витримуючи конкуренції, закривалися. Також в Австро-Угорщині до початку ХІХ ст. галицьку сіль заборонялося продавати в Європу, щоб не підривати конкурентоспроможності австрійської та угорської солі.

Цікавими та змістовними були доповіді доктора історичних наук, професора Миколи Галіва, кандидата історичних наук, доцента Світлани Білої, доктора історичних наук, професора Василя Ільницького, кандидата історичних наук, доцента Руслани Попп, директор Дрогобицької солеварні Олега Петренка та магістра історії, аспіранта, бібліографа Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Назара Юрчишина.

Участь у форумі взяли представники Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Державного краєзнавчого музею «Дрогобиччина», Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», історико-культурного заповідника «Тустань», міської влади, Дрогобицького та Бориславського Туристично-інформаційних центрів, краєзнавці та зацікавлені дрогобичани. Вони активно обговорювали тему форуму, задавали багато запитань доповідачам та ділилися власними думками щодо дрогобицької солеварні.