Розпочала роботу виставка «Історія музею в фотографіях»

Розпочала роботу виставка «Історія музею в фотографіях»

Напередодні Міжнародного дня музеїв, історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відкрилася виставка «Історія музею в фотографіях». На ній представлені кілька світлин, що відображають становлення музею в Нагуєвичах ще з 1946 року, будівництво садиби Івана Франка у 1980 році, відкриття у 1981-му. Розповіла про це юним екскурсантам наукова співробітниця музею Ірина Сопотницька.

Процес створення «Дитячої оселі, захисту та музею пам’яток Івана Франка» в Нагуєвичах організовувався дрогобицькою філією культурно-освітнього товариства «Робітнича громада імені Івана Франка» упродовж тривалого часу 1934–1936 рр.. Серйозні плани української національної громади Дрогобиччини розвинути музейну справу в подальшому перекреслила радянська окупація краю у вересні 1939 р.

Водночас нова ідея сина письменника Петра Франка створити окремий заповідник республіканського статусу в Нагуєвичах у 1940–1941 р. також була зведена нанівець у зв’язку із його розстрілом з наказу Микити Хрущова та початком кількарічної німецької окупації. Тому, якщо історія заснування та розвитку музейної справи в Нагуєвичах розпочалася і тривала впродовж 1934 – 1941 рр. Музей Івана Франка був відкритий вже після Другої світової війни – в 1946 році. У той час всі експонати поміщалися в найбільшому будинку села, який не мав ніякого відношення до письменника. Лише в 1981 році музей «перенесли» ближче до батьківського дому І. Франка.