В музеї Івана Франка сьогодні вшанували Героїв Небесної Сотні

В музеї Івана Франка сьогодні вшанували Героїв Небесної Сотні

Сьогодні в ДІКЗ «Нагуєвичі» відбувся вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учасники цього вечора згадували про події січня-лютого 2014 року, про ті страшні дні, години, хвилини, які відбувалися в К иєві на Хрещатику від перших мирних протестів студентів у столиці та брутального їх розгону із жахливими побоями, супротив громадськості задля захисту прав та свобод, гарантованих Конституцією. Пробудилася приспана роками національна свідомість людей.

Кожен присутній в залі не міг стримали сліз, слухаючи розповідь наукового співробітника музею Любові Плюйко, про подробиці загибелі перших Героїв на Майдані – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, наших земляків з Львівщини Юрія Вербицького та Романа Сеника, про самих юних, які приїхали зі студентської лави та лише починали перші кроки в дорослому житті. Ці перші жертви сколихнули країну, але ніхто не очікував, що злочинна влада піде на масові вбивства 18-21 лютого. Серед них були і наші земляки з Дрогобиччини – Богдан Вайда, Йосип Шилінг, Олег Ушневич.

Небесна Сотня полягла за нас, за щасливе майбутнє наших дітей відстоюючи гідність та соціальну справедливість. Вони вірили у перемогу добра над злом, правди над неправдою, вірили у справедливість і відстоювали її, навіть ціною власного життя.

Молитвою присутні на сьогоднішньому вечорі-реквіємі вшанували пам’ять про загиблих на Майдані, тих хто поліг за незалежність, за волю, за свою країну. Емоційною кульмінацією вечора-пам’яті стало виконання пісні «Пливе кача по Тисині». На завершення заходу запалили свічу пам’яті.

На жаль, Україна сьогодні стикнулася з іншим, опинившись в трагічній ситуації бойових дій на Сході України та ймовірністю нападу ворога. Але ми гордимося тим, що в історії нашої славної країни є багато прикладів, як потрібно любити й обороняти свій край.

Небесна Сотня це Герої нашого часу!