В музеї відбулася розповідь-лекція до 150-річчя смерті матері Івана Франка – Марії

В музеї відбулася розповідь-лекція до 150-річчя смерті матері Івана Франка – Марії

«Мамо, голубко! Зарана в могилі праця й недуга зложили тебе…» – цими словами Іван Франко у 1883 році, у вірші «Пісня і праця» описує біль втрати найріднішої людини.

Сьогодні наш музей відвідала група волонтерів з різних областей України, вони прослухали цікаву розповідь-лекцію, присвячену 150-річчю смерті матері Івана Франка – Марії Франко, з Кульчицьких. Лекцію прочитала молодший науковий співробітник ДІКЗ «Нагуєвичі» Марія Шутко. Вона розповіла, що Марія Кульчицька взяла шлюб з Яковом Франком 7 серпня 1855 року в церкві села Ясениця-Сільна.

Через рік Бог послав їм сина Івана, якому судилося стати відомим українським письменником. Окрім Івана у подружжя Франків народилися сини Захар, Онуфрій і дочки Тетяна та Юлія. Дочки померли малими. Не довго тішився Яків Франко своїми дітьми. В ніч на Великдень з 15 на 16 квітня 1865 року помер, залишивши молоду дружину і маленьких дітей сиротами.

Після народження дочки Юлії здоров’я Марії погіршилося, вона захворіла на астму і 1 червня 1872 р., саме на Зелені свята на 37-му році життя померла, залишивши дітей сиротами, найстаршому Іванові тоді було 16 років.

Поховали її на цвинтарі біля долішньої церкви Святого Миколая, біля родини Якова Франка.