В музеї відбувся майстер-клас «Оберіг для воїна»

В музеї відбувся майстер-клас «Оберіг для воїна»

Сьогодні, 5 серпня, в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбувся майстер-клас «Оберіг для воїна», який провела старший науковий співробітник музею Марія Добрянська. На захід завітали вихованці Нагуєвицького навчального закладу. Метою цього заходу було в першу чергу мотивувати дітей до волонтерської діяльності, розвивати вміння практично виготовляти обереги для воїнів-захисників; корегувати творче мислення та увагу.

Дівчатка – учасники майстер-класу зі стрічок виготовляли обереги-браслети для військовослужбовців, які перебувають в зоні бойових дій і захищають рідну землю від ворога двох видів: жовто-сині та червоно-чорні. Марія Добрянська під час проведення майстер-класу розповіла та продемонструвала техніку плетіння браслету, наголосила на тому, що ці обереги зігріватимуть серця, захищатимуть бійців від біди. Подарунки будуть передані волонтерами солдатам на передову.

Обереги – наші прадавні добрі символи-захисники, знаки віри у вище заступництво. Символи-обереги втілювались у побутових речах, їх шанували, про них складали легенди. Вишитий рушник, вишита сорочка, писанка, лялька, віночок, калина, верба, лелека – без них важко уявити нашу Україну. Саме з оберегів починається для кожного Батьківщина. Із стародавніх часів в Україні, проводжаючи хлопця до війська, кожна мати, сестра, наречена давала йому в дорогу оберіг, що мав захистити його у скрутну хвилину.

Ми переконані, що обереги додадуть нашим захисникам впевненості в тому, що їх героїзм не марний.