Вечір читання віршів Тараса Григоровича Шевченка

Вечір читання віршів Тараса Григоровича Шевченка

9 березня вся Україна вшановує пам’ять Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета, живописця, громадського діяча, класика української літератури. Він не тільки обдарований поет, прозаїк, мислитель, а ще й національний герой та символ нашої країни. Тому в цей день в рідному селі Івана Франка відбувся вечір читання віршів Тараса Григоровича Шевченка.

Спільний захід Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» та Нагуєвицької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступені розпочався розповіддю про життя великого Кобзаря та що об’єднувало двох великих пророків – Тараса Шевченка й Івана Франка. Про це розповіли вчителька української мови та літератури Ірина Глинка та старша наукова співробітниця ДІКЗ «Нагуєвичі» Марія Добрянська.

Поезію Шевченка читали учні восьмого класу Нагуєвицької СЗШ ім. Івана Франка. Прозвучали вірші «Заповіт», «Мені тринадцятий минало», «Думка» («Тече вода в синє море»), «Мені однаково чи буду…», «Минають дні, минають ночі» та уривки з поеми «Кавказ».

Окрім віршів, присутні на вечорі почули музичний виступ студентки Київського Національного інституту культури, Марії Кахній, яка виконала пісні на слова Тараса Шевченка «Думи мої…» та «Катерина».

То ж вчімо Шевченка, вчімо Франка і тримаймо в душі Шевченкові слова:

«Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем’я люте,

В остатню, тяжкую мінуту

За неї Господа моліть».