Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі"
Toggle Navigation
Про Заповідник
Історія створення музею, керівництво з 1946 року
Заповідник
Садиба
Музей Івана Франка
Наші партнери та друзі
Команда заповідника
Про Франка
Життєпис
Творчість
Родовід Івана Франка
Цікаві факти
Новини
Анонси
Колекція
Каталоги
Цифрова колекція
Експозиція, виставкові зали
Меморіальні речі
Видавництво заповідника
Відео
Мультимедіа
Візит
Контакти
День: 25.04.2018
25.04.2018
Із гаслами вчителя І. Франка – Івана Верхратського пізнавати і оберігати рідну “народну природу”, у прадавньому “Казковому лісі” стежок Івана Франка учні Нагуєвицької ЗСШ під патронатом Нагуєвицького лісництва встановили шпаківні тим самим долучившись до збереження природнього та заповідного середовища. Добре відомо, що праця Івана Верхратського “Зоольогія на низші кляси шкіл середних. Львів: Печатня НТШ, 1895. – 156 с.” стала першим посібником для школярів у пізнанні життя у природі!
Новини
25.04.2018
Традиційне і нове у господарстві ДІКЗ “Нагуєвичі”. У Батьківській Садибі Франків спільно із громадою засіяли Ярину Пшеницю. Врешті тема близька для Франка в багатьох його творах. З цього приводу дрогобицький побратим І. Франка Адам Леон Солецький в одному із листів до Львівських журналістів писав, що “Для Івана Франка рідним є те що від колоса, від живого колоса, незалежного ні від чого, а тільки від живої рідної землі…” У культовій збірці ” З вершин і низин” у Франка є відомий вірш “Анні П.” Анні П. [Ганні Іванівні Павлик] Дівчина встала рано-рано: «Піду я в поле, мамо, мамо! Піду я в поле до роботи, Золоту пшениченьку полоти. Годі сидіти дома тута: Глушить пшеницю хопта люта; Бур’ян буяє рісно-рісно, За ним пшениці тісно-тісно; Повій плететься геть на диво, Хилить пшеницю криво-криво». «Рано ще в поле, доню, доню, Зимнії роси в полю, в полю! Зимнії роси, зціпнуть ноги, Будяччям вкриті перелоги!» «Та доки ж, мамо, ждати, ждати? Не сходить сонце, не видати! Зимнії роси що ж удіють? Та вони хопту гріють, гріють. А пок зійти ще сонце мусить, Хопта пшеницю здусить, здусить». «Ей, доню, доню, бач, з півночі Чорная хмара валом точить, Чорная хмара, буйна злива – Що ж зробиш в полі, нещаслива?» «Я не боюся хмари-зливи! Що мені вітер той бурхливий? Я про ті тучі сміло-сміло Буду робити чесне діло. Нехай і повінь валом бухне, Моя відвага не потухне, Знесу я всяку злую долю, Та не покину праці в полю. Робити буду без упину І перестану, як загину».
Новини
Пошук
Недавні записи
До 50-річчя Василя Сліпака відбулася година пам’яті «Міф»
Відбулася наукова конференція «Стефан Ковалів – педагог, письменник, громадський діяч Галицької Каліфорнії»
Майстер-клас «Виготовлення прикрас на ялинку в етностилі» провели в Нагуєвицькій СЗШ
Гуцульська коляда у бойківській садибі Івана Франка (29 грудня 13 год)
Наукова конференція «Стефан Ковалів – педагог, письменник, громадський діяч Галицької Каліфорнії». (19 грудня 11 год – на місці поховання; 12 год – офіційна частина)
Останні коментарі
Сторінки
Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі”
Історія створення музею, керівництво з 1946 року
Інформація
Контакти
Коротка хроніка каденцій і біограм директорів Літературно-меморіального музею Івана Франка і Державного історико-культурного заповідника в Нагуєвичах за період 1946 – 2020 рр.
Афіша
Медіа
Квітень 2018
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд
« Бер
Тра »
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Останні коментарі