Музей Івана Франка

Музей Івана Франка

МУЗЕЙ ІВАНА ФРАНКА

Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі” створений 10 березня 1994 року на батьківщині Івана Франка. В структуру заповідника входять: садиба батьків письменника, музей І. Франка, скульптурна композиція “І. Франко і світова література”, художньо-меморіальний комплекс “Стежка Івана Франка”.

Через дорогу, навпроти музею-садиби, знаходиться двоповерхова будівля, в якій розміщена літературно-меморіальна експозиція музею Івана Франка. В музеї зібрані матеріали про життя і творчість письменника.  Найціннішими експонатами музею є “золота книга” Дрогобицької нормальної школи, в якій записано прізвище І. Франка, і прижиттєві видання його творів.

На території музею знаходиться Будинок літератора, де відбуваються щорічні різноманітні творчі зустрічі та конференції. На другому поверсі знаходяться дві кімнати готельного типу для проживання учасників конференцій та етно-фестивалів.

Недалеко від літературного музею у Франковому гаю у 1981 році створено “Стежку Івана Франка”. Художньо-меморіальний комплекс “Стежка Івана Франка” – це лісова алея, вздовж якої розміщено дерев’яні скульптури персонажів творів письменника, “Галявина казок” з дерев’яними скульптурами героїв казок Івана Франка, каплиця Різдва Богородиці та Літній театр.

Популярним в Нагуєвичах та далеко за його межами є цілюще джерело “Ярина” – мальовничий куточок, де часто відпочивав та писав свої твори Іван Франко.