Музей Івана Франка

МУЗЕЙ ІВАНА ФРАНКА

Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі” створений 10 березня 1994 року на батьківщині Івана Франка. В структуру заповідника входять: садиба батьків письменника, музей І. Франка, скульптурна композиція “І. Франко і світова література”, художньо-меморіальний комплекс “Стежка Івана Франка”.

Через дорогу, навпроти музею-садиби, знаходиться двоповерхова будівля, в якій розміщена літературна експозиція музею Івана Франка. В музеї зібрані матеріали про життя і творчість письменника в Нагуєвичах і на Дрогобиччині. Найціннішими експонатами музею є “золота книга” Дрогобицької нормальної школи, в якій записано прізвище І. Франка, і прижиттєві видання його творів.

На території музею знаходиться Будинок літератора, де відбуваються щорічні “Нагуєвицькі читання”, різноманітні творчі зустрічі та конференції. На першому поверсі розташований конференц-зал на 20 місць, а на другому — дві кімнати для відпочинку.

Недалеко від літературного музею у Франковому гаю у 1981 році створено “Стежку Івана Франка”. Художньо-меморіальний комплекс “Стежка Івана Франка” – це лісова алея, вздовж якої розміщено дерев’яні скульптури персонажів творів письменника, “Галявина казок” з дерев’яними скульптурами героїв казок Івана Франка, каплиця Різдва Богородиці та Літній театр.

Популярним в Нагуєвичах та далеко за його межами є цілюще джерело “Ярина” – мальовничий куточок, де часто відпочивав та писав свої твори Іван Франко.