Коляда в садибі Франка.
Художній керівник Юрій Чумак, ідея студентів та дружня співпраця садиби Івана Франка в Нагуєвичах. Миру і любові усім на Новий Рік і Різдвяні свята!
Художній керівник Юрій Чумак, ідея студентів та дружня співпраця садиби Івана Франка в Нагуєвичах. Миру і любові усім на Новий Рік і Різдвяні свята!
Світ побачив четвертий том часопису “Діло” (Львів, 1880-1939 рр.) : матеріали до бібліографістики. 1900-1904 рр. Підтримку у виданні книги здійснив і ДІКЗ “Нагуєвичі”. Щодо історії самого часопису, то варто зазначити, що це одне з найвпливовіших українських періодичних видань, перша українська щоденна газета, яка змістовно інформувала […]
“Різдвяне диво” відбулось!Надзвичайно казкова атмосфера панувала сьогодні у Літературно-меморіальному музеї Івана Франка. А все завдяки неймовірним гостям – першокласникам Сторонянської ЗОШ I – II ступенів. Щиро дякуємо діткам та класоводу Пушкар Галині Дмитрівні. Також безмежно дякуємо Любові та Петру Павлінським за неймовірний музичний супровід та чудовим ангелятам Андрійку та Юрчику.
Святкова атмосфера набирає обертів. Усі в очікуванні різдвяних свят. Заповідник “Нагуєвичі” також усердно до них готується . Нещодавно у Літературно-меморіальному музеї І. Франка засіяла святкова ялинка, а сьогодні відкрилась міні-вистака “Листівки з минулого”. Листівка- це не тільки святковий атрибут, це подих із минулого, котрий несе […]
Малеча дуже любить прикрашати святкову ялинку, а, особливо, прикрасами, зробленими своїми руками. Учні 4-А класу Лішнянського НВК з класним керівником Лешко Л. І. сьогодні завітали до музею Івана Франка. Тут вони власноруч змайстрували цікаві, оригінальні ялинкові прикраси.
З нетерпінням дорослі і малюки чекають приходу св. Миколая. Святий чудотворець не оминув сьогодні і музей Івана Франка у Нагуєвичах. Працівники ДІКЗ “Нагуєвичі” цілий рік старанно виконували свої обов’язки, були чемні, старанні і тим заслужили подарунки від нього. Колектив Народного дому с. Нагуєвич своїм дійством створили усім присутнім незабутню святкову атмосферу
Сьогодні у день зимового празника Святого Миколая парафіяльни Нагуєвич оберігають особливий сакральний культ покровителя, адже у давній церкві парафіянами була уся родина Франка, тут він зустрічав перші Різдвяні Свята, колядував і врешті збирав унікальну інформацію про різдвяні традиції У садибі Франка зберігається єдиний на сьогодні […]
В передчутті свята Миколая до ДІКЗ “Нагуєвичі” завітали гості. На майстер-класі “Розмалюй пряник-Миколайчик” діти з радістю розписували тістечка. Очікуючи на гарні подаруночки від св. Миколая, вони з чарівно-казковим блиском в очах фантазували та розмальовували гостинці, якими згодом поласували.
З теплотою і ностальгією згадуємо ми, як у дитинстві з нетерпінням чекали на прихід святого Миколая. Радісна і загадкова посмішка мами і тата, зимова казка за вікном. Для кожного з нас ці миті є одними з найщасливіших. Завжди цікаво і приємно слухати про усе, що пов’язане з чудовим святом – святом Миколая. У атмосферу дитячих мрій і фантазій могли сьогодні поринути усі, хто прийшов у Франкову світлицю Народного дому м. Дрогобича, щоб послухати лекцію-презентацію “Дорогий Миколаю”, котру провів к. і. н., директор ДІКЗ “Нагуєвичі” Б. О. Лазорак.
У рамках святкування 150-ти літнього ювілею товариства “Просвіта” у Народному Домі м. Дрогобича, в залі засідань міськрайонного об’єднання товариства “Просвіта” відбувся науковий семінар за участю ДІКЗ “Нагуєвичі”. Доповідачем, к. і. н., директором заповідника – Лазораком Б. О. було представлено невідомі матеріали та джерела, пов’язані з […]
Протягом п’яти років команда проекту об’їздила більще тисячі населених пунктів і побувала в найрізноманітніших куточках України. За цей час зібрано понад п’ять тисяч свідчень очевидців важливих подій минулого. Виникла потреба видати усі зібрані матеріали у формі журналу, де б поєднувались минуле і сучасне. У жовтні […]
Будинок завжди перебуває в центрі уваги позаяк саме тут туристичні групи знайомлять із своїми першими квитками до музею Івана Франка в Нагуєвичах.
Колись із цього будинку розпочалася історія реконструкції унікальної садиби Франка, його використовували для різних робітничих потреб, часто науково-архітектурних нарад.
Останніх 30 років “фінський будиночок” виконував функцію каси обслуговування, охороннного пульту і щонайважливіше тут знаходилася і знаходиться “хранительська резиденція” заступника директора у якій досі не припиняє вирувати титанічна праця і цікаве музейне життя…:)
Яким був адміністративний будинок із-середини донедавна бачили усі шанувальники Садиби Франка, тому ми спробували рухатися у напрямку до затишнішого інтер’єру і європейського туристично-інформаційного сервісу.
Завершили 3 кімнати і коридор, монтуватимемо електричні керамо-батареї, маємо нарешті вентиляцію, сучасне якісне освітлення, нову електро-мережу, гарні “клямки”, ламінат і добрі плани на їх інтерактивне призначення…)
Залишилося завершити дві кімнати та підвести до них воду, закупити якісне обладнання і по-новому облаштувати туристично-інформаційний сервіс.
Щира подяка інженерному відділу Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА, керівництву ЛОР, працівникм господарської частини ДІКЗ “Нагуєвичі”, а особливо працівникам та директору фірми Івана Демка (Иван Демко) “Еко-Тепло” за якісну і відповідальну працю…
«ДОРОГИЙ МИКОЛАЮ»: презентація архіву родини Лучків з Млинок Сівкових біля Дрогобича (1890 – 1990 рр.) ЗИМОВА ЛЕКЦІЯ-ПРЕЗЕНТАЦІЯ директора ДІКЗ “Нагуєвичі” Богдана Лазорака Презентуватимемо невідомі листи до Св. Миколая, фотрафії перемишльського владики Йосафата Коциловського під час відкриття української гімназії ім. І. Франка в Дрогобичі, маловідомі оригінали […]
Величне таїнство Різдвяних свят. Радість панує скрізь, навіть у нас самих. Оселі святкові та прибрані. Людство в очікуванні дива – народження Месії.
ДІКЗ “Нагуєвичі” також готується до різдвяних свят. У Літературно-меморіальному музеї І. Франка відбудеться презентація “Різдвяне диво”. Гостями дійства будуть найменші наші відвідувачі – першокласники Сторонянської СЗШ I-II ст.
Обіцяємо казкову атмосферу та веселий настрій.
Організатор заходу: Топільницька Г. В.
Останні коментарі