Тематичний урок «Свято Юрія – традиції, звичаї, обряди» (23 квітня об 11 год.)
Часто з’являється плутанина з назвами цього свята. Дехто не розуміє, чому це водночас день святого Георгія Побідоносця і Юріїв день? Річ в тому, що ім’я Юрій пішло від імені Георгій.
У слов’ян вважалося, що Юрій (Юр, Юрай, як тоді казали) допомагає звільнити сили природи до їх повного розквіту. Наші предки вірили, що Юрій має спеціальні ключі, якими відчиняє двері весні і впускає у світ справжнє тепло. Саме після Юрія починається буйний розквіт зелені, трав, квітів. Тому існувала навіть приказка: «Юрій землю відмикає».
Коли на українські землі прийшло християнство, з’явилася історія про Георгія Побідоносця. Народився цей святий у заможній родині, яка свято вірила у Христа. Проживав у місті Бейрут. Подорослішавши, Георгій пішов служити у військо, невдовзі за свої заслуги отримав чин воєводи і старшого воєначальника. Під час військової служби він побачив несправедливе ставлення до християн. Тоді він вголос визнав себе християнином і почав проповідувати Слово Боже.
Цілющою вважалася на Юріїв день ранкова роса. Тому було заведено збирати її до сходу сонця і вмиватися, щоб позбутися хвороб. Молоді дівчата також використовували вранішню росу, щоб залишатися вродливими. А господарі кропили нею домашню птицю, щоб курчата плодилися.
А про всі інші традиції діти зможуть дізнатися на тематичному уроці.
Останні коментарі