Відкриття виставки картин «Франкова Бойківщина у художній спадщині Івана Смеречака з Нагуєвич»
Впродовж останніх днів в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбувається стільки подій, що по доброму може «позаздрити» будь-який столичний музей: ІІІ Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв, заходи до 108-ї річниці смерті Івана Франка. А сьогодні ще й відбулося відкриття виставки картин «Франкова Бойківщина у художній спадщині Івана Смеречака з Нагуєвич», яку передав для експозиції товариш художника Тарас Базар.
На жаль Іван Смеречак відійшов у вічність сім років тому і як сказав пан Тарас: «Ці картини не повинні бути знаходитися у сховищах, їх повинні бачити люди». Тому ще більш приємно, що ця перша виставка творчості художника відкрилася саме в його рідному селі Нагуєвичах. Згодом вона помандрує у виставкові зали музею «Дрогобиччина» та Художню галерею у Львові.
Іван Смеречак народився 1950 року в селі Нагуєвичі, тут навчався та зростав. Після служби в армії повернувся на рідну землю з нареченою. Згодом почав працювати на Дрогобицькому цегельному заводі, де виготовляв вироби з кераміки. Брав участь в багатьох художніх виставках. Але згодом змінив місце роботи, адже творчість в нього була в генах. Так основним місцем роботи став Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича. В театрі талант Івана Смеречака розкрився по новому, його картини брали участь у багатьох виставках. Художник володів унікальною технікою писання картин пальцями, вкрай рідко використовував пензлик. Він тонко відчував жіночу красу та відкривав потаємні думки та відчуття людей.
Презентував виставку директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, підготували її старша наукова співробітниця музею Тетяна Лазорак та Ірина Базар.
Останні коментарі