Січнева експедиційна робота музею-садиби Івана Франка у Карпатах
Ще раз хотілося би наголосити, що одним із важливих напрямків роботи музеїв є експедиційна робота, яка є невід’ємною частиною музейної роботи вцілому. Сьогодні, 14 січня, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак разом із завідувачем відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України професором Володимиром Александровичем відвідали карпатські села Дрогобиччини – Довге Гірське та Новий Кропивник, з якими безпосередньо пов’язана спадщина Івана Франка та його товаришів.
В Довгому Гірському експедицію зустрів та провів детальну екскурсію по визначних місцях села історик, краєзнавець, кандидат педагогічних наук, вчитель історії місцевої школи Володимир Петриків. В цьому невеличкому гірському селі знаходиться скільки унікальних об’єктів, що не кожне місто може похвалитися. Це і дві старовинні дерев’яні церкви, дзвіниці, пам’ятники Т. Шевченку, І. Франкові, Борцям за волю України, могила відомого художника, письменника, поета, громадського діяча Корнила Устияновича, музей історії села та кабінет християнської етики з церковним іконостасом в Довжанській ЗЗСО І-ІІІ рівнів Східницької селищної ради, скульптура Ісуса Христа біля неї, гора Небесної сотні з унікальною Хресною дорогою та багато іншого.
Професор Володимир Александрович ознайомився з цікавими експонатами, що знаходяться в церкві Преображення ГНІХ та проконсультував щодо їх приналежності до тої чи іншої іконописної школи, часового проміжку, коли вони були створені, а деяких з них кращого подальшого збереження. Більш детально буде проінформовано після глибшого вивчення кожного з експонатів.
Цікавим було відвідування Довжанської школи, в якій педагогічний колектив зберігає історичну спадщину рідного краю – це і клас християнської етики, і музей. Для Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» було подаровано унікальну вишивку.
Наступним місцем, яке відвідала експедиція була парафія села Новий Кропивник стародавнього храму Святого Архистратига Михаїла, збудованого ще в 1695 році.
Проведені дослідження та професійні практичні консультації директора ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдана Лазорака та професора Володимира Александровича, безперечно, будуть корисні для збереження історичних пам’яток храму.
Останні коментарі