Делегація Охтирського міського краєзнавчого музею та народного хореографічного колективу «Юність» відвідали музей І. Франка в Нагуєвичах

Делегація Охтирського міського краєзнавчого музею та народного хореографічного колективу «Юність» відвідали музей І. Франка в Нагуєвичах

13 травня Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» відвідала делегація науковців Охтирського краєзнавчого музею та народного хореографічний колективу «Юність» Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук учнівської молоді. Сьогоднішні гості музею перебувають на Франковій землі за запрошення керівництва міста Борислава та управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради в рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Оскільки тісна й дружня співпраця між Бориславською міською радою та ДІКЗ «Нагуєвичі» налагоджена вже давно, гості з Сумщини не могли не відвідати рідне село українського генія Івана Франка.

Цікаву програму підготували науковці заповідника «Нагуєвичі» – це змістовна екскурсія в Літературно-меморіальному музеї Івана Франка, яку провела заступниця директора музею Лілія Хміль та в садибі Франків від найдосвідченішої наукової співробітниці музею Марії Шутко. Також захоплюючий майстер-клас по виготовленню сувенірних жетонів провів головний зберігач фондів Ростислав Хміль – сьогодні він був у ролі коваля Якова Франка. І кожен бажаючий зміг власноруч за допомогою молота батька Івана Франка зробити собі на пам’ять «Франкову монету». Це викликало неабиякий азарт і зацікавлення в наших гостей. А на завершення був традиційний Франко-чай з солодкими смаколиками.

На жаль, як розповіли нам наші колеги з Охтирського краєзнавчого музею, в перші дні війни кацапи бомбили центр міста, одна бомба влучила в міськвиконком, що стоїть якраз навпроти музею. На місці адміністративної будівлі руїни до фундаменту, в музеї знищений дах, вибиті вікна і тріщини по стінах, довелося евакуйовувати найцінніші експонати. Це ще раз доводить підлу натуру нашого ворога – знищити нашу культуру, знищити нашу ідентичність.

Кілька слів про національний проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Він спрямований на підтримку громад-форпостів, які перебувають на прифронтових територіях, адже Охтирка знаходиться всього 40 кілометрів від кордону з московією.

І добре, що існує співпраця між Бориславською та Охтирською громадами у сфері культурного обміну, науковій та гуманітарній сферах, яку необхідно поширювати й в інших громадах нашого краю.

І, як запевнили наші гості, вони ще відвідають музей Франка, можливо, в новому складі.

Радо будемо вас вітати на Франковій землі!