МУЗЕЮ ІВАНА ФРАНКА В ДРОГОБИЧІ – БУТИ !
МУЗЕЮ ІВАНА ФРАНКА В ДРОГОБИЧІ – БУТИ !
Ідея створення музею Івана Франка у Дрогобичі та Нагуєвичах бере свій початок із 20-х-30-х рр. ХХ ст. Тоді ця програма мала назву “Живі пам’ятники Франку”, їх було кілька: спочатку перейменовано вулицю в Дрогобичі, пізніше створено бібліотеку ім. І. Франка, ще пізніше театр І. Франка і навіть мандрівний гурток і гімназію, згодом українська громада дійшла й до “живого пам’ятника” у форматі музею . Щоправда польська адміністрація заборонила створення музею в Дрогобичі, через, що музей було вирішено створити у Нагуєвичах. Врешті про витоки ідеї “Живих пам’ятників Франку” в Дрогобичі та Нагуєвичах та невідоме листування Рудольфа Скибінського незабаром опублікуємо у новій статті із невідомими досі матеріалами.
Натомість у 2020 р. давня ідея “Живого пам’ятника Франку” у форматі музею вже фактично відновлена силами громадських і культурних закладів міста Дрогобича, Києва та Нагуєвич у приміщенні культурно-мистецького центру Івана Франка.
Невипадково сьогодні вкотре у Культурно-мистецькому центрі Івана Франка в Дрогобичі відбулася нарада колективу заповідника “Нагуєвичі” із директором центру Марією Супрун з приводу підготовки музейного простору по вулиці Івана Франка , 14, який включатиме, не тільки арт-офіс ДІКЗ “Нагуєвичі”, але й першу арт-галерею оригінальних творів Івана Франка та живопису його сина Тараса Франка за партнерства з Міжнародним Фондом Івана Франка.
У проекті планується створення постійно-діючої інтерактивної екскурсії із застосуванням режиму 3-D, постійно діюча експозиція оригінальних артефактів присвячених періоду навчання Івана Франка в нормальній школі при монастирі оо. Василіан та гімназії ім. Франца Йосифа І.
Серед іншого буде презентовано тему “вандрівок Франка з Нагуєвич в Дрогобич і навпаки”, а також унікальні прижиттєві експонати видань українського генія, які він дарував колегам в Дрогобичі зокрема і для “Ученицької бібліотеки в Дрогобичі”.
Окрема увага сьогодні зосереджується і на пошуку додаткових експонатів пов’язаних із Дрогобичем епохи Франка. Відтак чемно просимо усіх кому небайдужа доля виховання майбутніх поколінь українців долучитися до справи музейної педагогіки побудованої на спадщині українського генія і титана праці – Івана Франка.
Як відомо культурно-мистецька тематика Франка, Нагуєвич і Дрогобича дуже розлога і станом на сьогодні вкрай мало презентується, як в меморіальних так і сучасних екскурсійних маршрутах Дрогобича та околиць.
До слова на сьогодні вже отримано дозвіл на аренду приміщень від керівництва ЛОР та ЛОДА для підготовки ремонтних робіт у приміщеннях Першого музею Івана Франка в Дрогобичі.
Разом усе цілком реально відновити ідею, яку українцям свого часу забороняли або яку десятиліттями перекручували…
Серед партнерів розбудови музею Олег Яводчак, Тарас Кучма, Марія Супрун, Юрій Чумак, Надія Скотна, Ігор Курус, Павло Гриценко, Ігор Шимко, Надія Козар, Ігор Чава, Андрій Юркевич, Ярослав Лопушанський, Андрій Юркевич, Артур Дерлікевич, Левко Скоп, Пйотр Луціан, Левко Микитич, Леонід Тимошенко, Ярослав Погоральський, Володимир Александрович, Микола Гнатенко, Юрій Вовк, Галина Коваль, Галина Сабат та багато інших..
Долучайтеся до справи, в тому числі і цікавими експонатами !
Останні коментарі