ФОТО – ВИСТАВКА “МАНДРИ УКРАЇНОЮ З ЮЛІАНОМ ДОРОШЕМ” та сенсаційне відео з Нагуєвич 1989-1990 рр.

Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі” запрошує шанувальників на відкриття фотовиставки
“МАНДРИ УКРАЇНОЮ З ЮЛІАНОМ ДОРОШЕМ” та сенсаційне відео з Нагуєвич епохи Відродження Незалежності України, яка відбудеться
за сприяння львовознавця, фотомитця і засновника порталу «Фотографїї Старого Львова» – Романа Метельського
та за участі дрогобицького фотомитця Анатолія Драгана і його унікальної колекції фотоапаратів
Відкриття 2 грудня, 14-00 год
конференц-зал та галерея Літературно-меморіального музею
І. Франка ДІКЗ “Нагуєвичі” з дотриманням усіх норм карантину
подробиці на

www.facebook.com/sadyba.batkiv
Насамперед спільно презентуватимемо колекцію фотографій та перший фотоапарат Юліана-Юрія Дороша (1909, Жидачів – 1982, Львів), який відомий в українській культурі та науці передовсім, як фотограф-художник, співзасновник української кінематографії в Галичині, етнограф, краєзнавець, а також член Українського фотографічного товариства.
Водночас вперше в Нагуєвичах відбудеться перегляд першого українського фільму в Галичині з назвою «До джерел народної творчості» авторства Ю.Дороша,
а також невідомого досі кінофільму 1989-1990 рр. про Національне Відродження України і підняття першого прапора в Нагуєвичах.
Проєкт презентуватиме львовознавець, фотомитець, засновник порталу «Фотографїї Старого Львова» та Музею фотографії Роман Метельський.
Водночас вперше в Нагуєвичах презентуватимемо колекцію фотоапаратів відомого у Франковому краї фотомитця Анатолія Драгана, який розповість не тільки про походження артефактів, але й про особливі традиції фотомистецтва 1930-1990- хх рр.
Як відомо, Юліан Дорош є автором першого в Галичині україномовного підручника із фотосправи і його справедливо називають засновником професійного національного кіно на західноукраїнських землях. Як митець, він не боявся експериментувати зі світлом і ракурсами, однак найкраще почувався в етнографічній фотографії…
Поряд із унікальними фотографіями культури міжвоєнної доби, Ю. Дорош був активним учасником відродження історичної правди про давню історію України, адже брав активну участь в дослідженнях Галича під час археологічних експедицій Ярослава Пастернака.
Загалом творчий доробок Юліана Дороша становить понад 12 тисяч унікальних кадрів, що відображають народне мистецтво Галичини, мають науково-пізнавальне і виховне значення, є загальнонаціональним надбанням. Його фотографії публікувалися в працях з археології, етнографії та народного мистецтва.
Нехай усе буде добре в культурі та історії “Франкової Каліфорнії”