Унікальні богослужбові речі XVII – початку ХІХ століття з Підбужа поповнили сакральні скарби фондів Музею Івана Франка заповідника «Нагуєвичі»
Як відомо, експедиції давніми церквами Франкового краю тривають у співпраці із парохіяльними громадами та музеєм Франка вже понад п’ять років. Попри численні реставраційні роботи та поміч вогнегасниками маємо і конференційні та науково-дослідні проекти.
Співпраця із давніми парафіями Підбужа триває вже понад чотири роки і вдалося спільно з НАН України та реставраційним центром в Коломиї зробити чимало для збереження та популяризації Києвохристиянської традиції, зокрема місцевих ікон, які милують око парохіян.
Сьогодні ще одна експедиція, тепер вже до церкви Собору Святого Івана Хрестителя та Преображення Господнього, де вдалося ідентифікувати ті речі, які вийшли з парохіяльного ужитку, але цілком гідні для репрезентування нашої історії у музеї.
Сьогодні вдалося продатувати та перевезти до фондів унікальний кивот із позолоченими колонами у людський зріст, освячений під час оновлення храму владикою, мініатюрний кивот XVIIІ століття із механізованими дверцятами до чаші, три ковані хрести XVIIІ ст., деревця для хоругв, хоругвові ікони, а також рідкісні різьблені колони капітолії від обрамлення ікон 1650-х років.
Серед маловідомих артефактів – срібниця із фарбою початку ХХ ст., два підсвічники з латунною різьбою та позолотою на багатосвіччя, деревляна хоругвиця із мальованими образами, кадило ХІХ ст. та багато такого, що вкотре доводитиме туристам з усього світу, що ми є древня Нація Києвохристиянської традиції, яка не має нічого спільного із кацапами.
Попереду ще довга реставрація та виставка!
Щира подяка отцеві Івану Альмесу та отцеві Андрію Безушку за розуміння збереження нашої історії та потребу у її популяризації серед молодого покоління українців.
Все буде Франкова Україна!
Останні коментарі