До 85 річниці від дня народження Василя Стуса відбувся перегляд фільму «Заборонений» та його обговорення
Сьогодні в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбувся перегляд фільму «Заборонений», присвячений 85 річниці від дня народження поета-шістдесятника, публіциста, правозахисника Василя Стуса.
Перед початком фільму наукова співробітниця музею Любов Плюйко розповіла про життєвий та творчий шлях Василя Семеновича та нагадала трагічну історію багатьох дисидентів, про яких йдеться у фільмі: В’ячеслава Чорновола, Аллу Горську, Івана Дзюбу, Левка Лук’яненка.
Тематично, кіно про Стуса поділено на кілька частин, відповідно до найважливіших його життєвих періодів – молодість, де перспективний та розумний український аспірант закохується в чарівну Валентину Попелюх; репресії, де Стус, який не може мовчати проти арештів своїх друзів, втрачає роботу, арешт і суд, і життя в колонії у Пермському краї, де й помер поет у ніч з 3 на 4 вересня 1985 року.
Але варто підкреслити, що фільм, не лише про самого Василя Стуса, але й про збірний образ Людини, Українця, який попри все, бореться з антигуманною системою до самого кінця. Це проявляється у темпераменті головного героя, його сміливості говорити правду прямісінько у вічі ворогу.
Попри легкість візуального сприйняття, «Заборонений» – це фільм з дуже глибоким змістом. Його варто побачити кожному, хто вважає себе справжнім українцем та патріотом, показати в школах після вивчення біографії видатного поета, перекладача та мислителя. Просто, щоб
емоційно закріпити усе прочитане чи почуте.
Вже після перегляду фільму учасники за столом обговорили його та поділилися своїми враженнями, адже горнятко запашного чаю чи кави зазвичай є «синоптиком» щирої бесіди.
Особливо, коли тема розмови – зрозуміла, актуальна й об’єднує людей, близьких за духом, думками та життєвим покликанням.
Останні коментарі