Для музею свої книжки: «Словничок дитячих слів Франкового краю» та «Словник рідковживаних слів Франкового підгір’я» подарував Петро Сов’як
Нещодавно відомий на Дрогобиччині краєзнавець, заслужений вчитель України Петро Сов’як передав на фонди Державного історико культурного заповідника «Нагуєвичі» дві свої книжки: «Словничок дитячих слів Франкового краю» та «Словник рідковживаних слів Франкового підгір’я».
У словнику рідковживаних слів понад чотири тисячі слів. Окрім лексики літературної мови, тут подано рідковживані слова малого регіону підгірської Бойківщини, а саме – Дрогобиччини, термінологію, що стосується різних професій та ремесел, багато приказок та прислів’їв.
Передаючи цю книжку, Петро Сов’як розповів, що розпочав збір матеріалів для неї ще в далекому 1960-му році, коли був учнем 10-го класу, почав записувати застарілі слова, почуті від батьків, рідних, сусідів, односельців. Так став незвичним «мисливцем». Є різні мисливці: одні полюють на звірів, інші на рибу, пан Петро – на слова.
Спочатку записував у рідному селі – Лішні, згодом у селах, де працював вчителем історії – Ступниці, Дережичах, Снятинці та інших селах, в яких бував.
Хранителі ДІКЗ «Нагуєвичі» висловлюють вдячність Петрові Сов’яку за передані дарунки.
Останні коментарі