Фонди музею Івана Франка в Нагуєвичах поповнилися новими унікальними експонатами

Фонди музею Івана Франка в Нагуєвичах поповнилися новими унікальними експонатами, це – Arkusz posiadłości gruntowej (Земельний лист) та плани ґрунтів 1880-го та 1912-го років мешканки села Уличне Емілії Кульчицької, дівоче прізвище Ортинська. Ці документами передав до музею дослідник історії свого роду, добрий товариш музею Юрій Кульчицький.
Слід сказати, що він брав участь в одній з передач «Життєві історії Франкового краю» та є дописувачем наукового збірника заповідника «Нагуєвичі» «Садиба Франка», зокрема статей «Роль Пластсприяту у відродженні Дрогобицького пласту», «Дрогобицьке товариство «Просвіта» (спогади). А в наступному томі «Садиби…» готується його нова стаття про клуб ветеранів педагогічної праці Дрогобича.
Пан Юрій передав документи своєї бабці, впевненим, що такі речі мають зберігатися в музеях, для того щоб відвідувачі більше знали про історію свого краю.
Цікавою є упаковка, де зберігалися цінні папери – це металева банка з під кави початку ХХ століття Kawa Palona firmy Imperial, герметично закрита кришкою і «запаяна» смолою. Зрозуміло чому так надійно зберігалися ці документи, адже для мешканців сіл – земля, ґрунт були найбільшою цінністю. Завдяки їй селяни мали змогу господарювати та утримувати свою родину.
Дуже дякуємо пану Юрію Кульчицькому за цей дарунок. Вартує більш детально вивчити ці документи, можливо в ході досліджень, «виринуть» нові факти із життя мешканців села Уличне кінця ХІХ – початку ХХ століття.
Останні коментарі