Фотовиставки «Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського». (8 квітня о 14 год.)
У понеділок, 8 квітня, о 14.00 годині в Літературно-меморіальному музеї Івана Франка в Нагуєвичах відбудеться відкриття виставки «Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського».
Захід організований Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі» спільно з Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) та Львівським Фотомузеєм.
На виставці будуть представлені чорно-білі світлини Гуцульщини 1950-1960-хх років, авторства українського педагога, живописця, графіка, іконописця, заслуженого діяча мистецтв України Карла Звіринського.
Карло Звіринський (1923-1997) – належить до когорти найбільш яскравих творчих особистостей в художньому житті Львова періоду 1940-1980-х років. Він – один із тих, хто у період тоталітарного режиму в Україні серед неймовірно важких обставин ідеологічного диктату і цензурування творив сучасне національне обличчя нашої мистецької культури. Викладаючи впродовж багатьох років в мистецьких закладах Львова (тодішньому училищі ім. І. Труша та Інституті прикладного і декоративного мистецтва), він разом із своїм учителем Романом Сельським крок за кроком формував таке цікаве, автентичне явище в українському мистецтві, яке нині окреслюється терміном «львівська школа малярства».
До 1992 року твори Карла Звіринського не визнавалися. Перша виставка митця відбулась у спільному проекті з Андрієм Ментухом з Польщі у 1995 році, коли Звіринському було вже 73 роки.
В кінці 1950-х р. митець створив нелегальну мистецьку школу для творчої молоді, яка дістала назву «Підпільна академія Звіринського» і проіснувала до кінця 60-х рр.
Мета школи – формування нового покоління художників, здатного забезпечити безперервність процесу повноцінного розвитку національної культури.
Останні коментарі