Іван Франко про Трускавець: «Золотодайна Колхіда на благословенному Підгір’ї». Відкриття виставки в музеї «Нагуєвичі»
Надзвичайно цікаве дійство відбулося сьогодні, 3 лютого, в одному із виставкових залів музею «Нагуєвичі», а саме – відкриття ретро-фотовиставки «Курорт Трускавець. Обличчя в часі».
Тут гості виставки побачили не просто старі знимки курорту, а саме обличчя та емоції курортників за останнє століття.
У своєму вступному слові перед відкриттям виставки директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак провів паралелі між Трускавцем та Нагуєвичами. Адже, не всі, можливо, знають, але Нагуєвичі й Трускавець поєднує, як то не дивно, саме «Нафтуся»!!! У 1962 році комісія на чолі з відомим вченим Омеляном Стоцьким відкрила на території села Нагуєвичі джерело, аналогічне «Нафтусі», навіть набагато концентрованіше. А про музейну співпрацю – це взагалі мови немає».
І саме на цьому наголосила директор музею «Історії Трускавця» Галина Коваль: «Наша співпраця не лише на папері – це плідна робота, яка не припиняється вже багато років. Ця виставка напрацьована ще у 2014 році». Пані Галина також розповіла про визначних діячів політики, культури та мистецтва, які на початку минулого століття відпочивали в Трускавці, отримували натхнення для своєї творчості. Адже і наш геній Іван Франко неодноразово відвідував Трускавець.
Об’єднуючи виступи керівників дружніх музеїв Нагуєвич та Трускавця ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Валентина Бодак зазначила: «Нам важливо, що існує співпраця між нашим університетом, музеями в Нагуєвичах та Трускавці – і це дає свої плоди. А, найважливіше, що окрім наукових заходів, вони активно працюють зі студентством, залучаючи їх до археологічної практики. А, свого часу, працюючи в Трускавці, нам вдалося показати місто, не лише як курорт, але й і як історичну та культурну пам’ятку».
Пані ректорка також поділилася з кількома спільними проєктами, які будуть реалізуватися спільно з ДІКЗ «Нагуєвичі»
Сьогодні було дуже багато людей, які хотіли поділитися враженнями від виставки, серед них і парох села Нагуєвичі о. Андрій Безушко: «Мені дуже приємно приходити сюди, тому що кожного разу дізнаєшся щось нове, щось цікаве, і тут завжди збирається аудиторія, з якою дуже цікаво спілкуватися. Це все разом об’єднуючи, ми… відновлюємо історію свого краю, ми показуємо нащадкам, що ось – це наша Україна».
Про виставку, світлини та, як це все створювалося розповів трускавецький фотохудожник Петро Закусило, який брав безпосередню участь у народженні цієї виставки вісім років тому.
Прекрасно завершила відкриття виставки староста села Нагуєвичі Леся Гром словами Івана Франка з вірша «Розвивайся, ти високий дубе»: «Єднаймося, братаймося В товариство чесне, Хай братерством, щирими трудами Вкраїна воскресне!».
Справді, такі виставки нас єднають!!!
P.S. На жаль, короновірусні обмеження не дозволили прийняти усіх бажаючих, адже оглянути виставку було значно більше. Тому, сьогодні в музеї було проведено цей захід дотримуючись усіх вимог безпеки.
Останні коментарі