Книжкова виставка до дня поезії «Раритетні видання» відкрилась в ДІКЗ «Нагуєвичі»

Щороку 21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день поезії. Свято було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. І вперше Всесвітній день поезії пройшов у 2000 році в Парижі. В Україні Всесвітній день поезії почав відзначатися з 2004 року.
До цієї дати 21 березня у виставкому залі ДІКЗ «Нагуєвичі» відкрилася книжкова виставка до дня поезії «Раритетні видання», що підготувала наукова співробітниця музею Ірина Сопотницька.
Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами.
Справжня поезія – безсмертна. Так, можна заперечити, що мало чого є у світі настільки ж нетривкого, ніж слова – чи то на папері, чи на камені. Поезія подібна властивостями до алмазу, але не має його твердості. Однак згадаймо слова героя великого роману: «Рукописи не горять». І навіть через тисячі років віднайдений серед пісків пустелі клаптик папірусу зі словами стародавнього поета зберігає свою силу. Ця поезія приходить до нас через час і простір і торкається нашої душі так само, як і сучасна.
На виставці представлені твори українських поетів, класиків української літератури. Раритетні видання вибраних поезій Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Літературно-науковий вісник 1903 та 1914 років видання та інше.
Запрошуємо доторкнутись до поезії, до її чарівності.
Останні коментарі