Книжкова виставка присвячена Дню Хрещення України – Руси
Цьогоріч вперше День хрещення Київської Русі-України замість 28 липня відзначають 15 липня. Свято встановив своїм указом третій президент України Віктор Ющенко 25 липня 2008 року. Цьогоріч відзначається 1036 річниця Хрещення Київської Русі. Історично вважається, що князь Володимир прийняв хрещення та повернувся до Києва 28 липня, хоча точну дату самого хрещення встановити не вдалося.
Хрещення Київської Русі розпочалося з Києва. Мешканців столиці масово охрестили у місці впадання річки Почайни у Дніпро. Після Києва православ’я прийняли інші міста Русі.
Не всі жителі Київської Русі відмовилися від язичництва добровільно, на багатьох територіях спалахували бунти. Паралельно з хрещенням багато років викорінювалися язичницькі звичаї і знищувалися культові споруди. Багато традицій язичництва збереглися донині і переплелися з християнськими. Саме після хрещення на території Русі поширилася кирилична писемність і з’явилися перші письмові пам’ятки.
На виставці представлені книжки, як про історію Софії Київської – одного з перших соборів, заснований князем Володимиром Великим і завершений його сином Ярославом Мудрим (собор закладений 1011 р, освячений 1018 р), Києво-Печерської лаври. Також розміщена література про історію української Церкви, визначних особистостей релігійного життя.
Це – «Архів Києво-Печерської лаври та заповідника», «Історики Києво-Печерської лаври ХІХ-поч. ХХст.», «Корпус графіті Софії Київської», «Історія церкви в Україні», «Мартирологія українських церков», «Образ Христа в українській культурі», «Біблія і культура», «Дерев’яні церкви Львівщини», «Митрополит Андрей Шептицький в документах радянських органів державної безпеки», «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «Позитивної суми».
Підготувала виставку старша наукова співробітниця музею Марія Добрянська.
Останні коментарі