Майстер-клас «Новорічна витинанка» дав можливість учасникам втілити свої ідеї

Майстер-клас «Новорічна витинанка» дав можливість учасникам втілити свої ідеї

Пригадайте, як ми всі в дитинстві вирізали сніжинки з паперу – це і була витинанка. Так називають в Україні одне з традиційних декоративних мистецтв. Українські народні витинанки – яскравий, своєрідний вид народної декоративної творчості, що має глибокі й багаті традиції. Ось і напередодні новорічних свят Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі», спільно з Дрогобицьким культурно-освітнім центром ім. Івана Франка, в приміщенні «Молодіжного центру «Під КОЦом» провели майстер-клас «Новорічна витинанка».

Організувала майстер-клас старша наукова співробітниця музею Івана Франка Тетяна Лазорак. Вона підготувала паперові трафарети з новорічними сюжетами, а діти акуратно і дуже скурпульозно макетним ножем вирізали візерунки. Сам процес виготовлення настільки зацікавив дітей, що вони дуже уважно слухали розповідь Тетяни Лазорак про витоки цього унікального мистецтва, різновиди витинанок та які характерні риси притаманні, власне, українським витинанкам.

Отже, витинанка походить від українського слова «витинати», тобто «вирізувати», «вивертати» і являє собою вид українського народного декоративного мистецтва. Традиційна витинанка містить сюжет: за нею можна було прочитати, що відбувається в селі, хто народився, де весілля, які були свята. На свята українці виготовляли особливі витинанки: у вигляді сніжинок-зірочок, хреста, у вигляді барвінку чи постатей ангелів. Витинання з паперу ножицями – найпростіша і найпоширеніша техніка, що давала змогу досягти плавності ліній, вишуканості контурів і силуету, великої ажурності.

Майстер-клас був чудовою можливістю для кожного учасника реалізувати свої творчі ідеї та втілити їх у вигляді прекрасних витинанок. На Новорічні свята діти прикрасять вікна своїх осель виготовленими власними руками красивими витинанками.