Майстер-клас «Виготовлення прикрас на ялинку в етностилі» провели в Нагуєвицькій СЗШ
В Україні завжди прикрашали оселі до Різдва. Хоч сьогодні в магазинах можна знайти безліч прикрас на будь-який смак, але набагато цікавіше робити ялинкові прикраси своїми руками. Для прикрас використовували все, що траплялося під руку, тому багато прикрас зроблені з природніх матеріалів. Наші предки використовували для різдвяних прикрас солоне тісто, сіно, дерево, метал, папір, бісер, стрічки. Та найбільш поширеними для прикрашання оселі були прикраси із запашного сіна.
Саме такі прикраси виготовляли дітки на майстер-класі, що провела в Нагуєвицькій середній загально-освітній школі ім. І. Франка старша наукова співробітниця Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Марія Добрянська разом з учителькою початкових класів Оксаною Риб’як. Учні уважно слухали поради та рекомендації старших та за допомогою їх підказок створювали оригінальні прикраси на ялинку.
Чому музей Івана Франка в Нагуєвичах проводить, здавалось би не притаманні для нього основні функції, а саме майстер-класи з дітьми, такі, як, до прикладу, сьогоднішній «Виготовлення прикрас на ялинку в етностилі»? Про це влучно сказала організаторка цього дійства Марія Добрянська: «Ми живемо у нелегкий час, дітям цікавіше, коли вони себе чимось займають та відволікаються від тих новин, адже теж звертають увагу на те, що відбувається та відчувають емоції батьків. І я думаю, що якраз в кожній українській родині, коли близькі гуртуються навколо приготування до Різдва, коли вони разом щось роблять, тоді святкування стане хоч трішки радіснішим. Та все ж, безумовно, ми пам’ятаємо за тих, хто боронить нас від ворога. І в ці Різдвяні дні будемо молитися за них».
Майстер-клас провели під звучання колядок, тож атмосфера була справді святковою. Це захоплююче заняття дало можливість отримати дітям позитивні емоції не лише під час роботи, але й після її закінчення.
Останні коментарі