Майстер-клас з виготовлення Стрітенської свічки (13 лютого об 11 год.)
Декоруватимемо її натуральними матеріалами. А вже на свято Стрітення Господнє, 15 лютого, власноруч виготовлену свічку можна освятити.
Стрітенська свічка – символ запаленого у кожному з нас вогника Божої благодаті. Освячену свічку зберігатимемо, як символ миру і спокою в наших домівках.
Учасники майстер-класу матимуть також нагоду дізнатися про історію виникнення Стрітенської свічки, її християнську символіку, про силу Стрітенського вогню та вірування з ним пов’язані.
Стрітення Господнє – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, яке відзначається на 40-й день після Різдва.
У Євангеліє описано, що саме в цей день немовля Ісуса принесли в Єрусалимський храм, де його зустрів старець Симеон. Саме він впізнав в дитині Спасителя і цей день вважається символом зустрічі людства з Богом. Другою особою, що зустріла Ісуса в храмі була пророчиця Анна. Вона також дарувала своє благословення Сину Божому і «говорила про Нього всім, хто [свого спасіння та] визволення Єрусалиму чекав» (Лк.2:38).
У день Стрітення Господнього в церквах, за традицією, освячуються свічки. Ця традиція сягає XVII століття. Ще Петро Могила у своєму «Требнику» вводить цей Чин освячення свічок. На наших землях цієї традиції дотримуються всі: і православні, і католики. Римо-католики цього дня здійснюють похід зі свічками. Адже свічка – символ світла. Хоч би якою сильною була темрява, коли ми запалимо свічку, вона щезає.
Запалена свічка – це символ Господа Бога, який провадить нас і за яким ми повинні іти. Ісус сказав: «Я світло світу. Хто йде за мною, не блукатиме в темряві, а матиме світло життя».
Останні коментарі