Освячення розпочатого будівництва книжкової фабрики, що в майбутньому стане комплексом «Франкова резиденція»

Освячення розпочатого будівництва книжкової фабрики, що в майбутньому стане комплексом «Франкова резиденція»

Сьогодні, 29 жовтня, в Дрогобичі відбулося освячення будівництва майбутнього підприємства «Дрогобицька книжкова фабрика». Чин освячення здійснив парох церкви Святого Миколая села Нагуєвичі о. Андрій Безушко. Він сказав: «Здавалось, що вже книга пропадає, її витісняють комп’ютери, нові цифрові технології, але ні – Бог цього допустить, бо книга – це є основне джерело пізнавання. Для мене це велике піднесення, я настільки тішуся всередині, настільки радий, що книга починає торжествувати. Адже тут буде друкуватися українська наукова, навчальна, художня література, підручники для наших дітей. Божого вам благословення у вашій благородній справі».

І символічно, що в момент освячення пішов дощ, ніби вищі сили допомогли о. Андрію освятити цю добру справу.

Ініціатори створення в Дрогобичі потужного виробництва із сучасним поліграфічним обладнанням з початку повномасштабної війни вже почали плідно працювати в Лішні, орендуючи приміщення. А нещодавно на аукціоні вони викупили ділянку землі на в’їзді до Дрогобича зі сторони Львова та Стрия, щоб розширити виробничі потужності та збільшити випуск друкованої продукції. І не тільки, проєкт передбачає, що тут можна буде проводити зустрічі з авторами книжок та конференції, а також невеликий готель, в якому зможуть зупинитися її учасники.

Презентуючи проєкт, директор фірми Богдан Головко подякував своїм друзям, які допомогли зробити перші кроки тут на Дрогобиччині, а його брат Олег Головко зазначив: «Чому саме Дрогобич? Коли ми ще працювали в Херсоні, мали багато замовників із західних регіонів, співпрацювали з Дрогобицьким педуніверситетом. І коли я сюди приїжджав, то мені дуже подобалося це місто. Ми будемо старатися зробити Дрогобич, якщо не першою, то, принаймні, другою книжковою столицею та будемо намагатися, щоб це йшлося на тільки про видавництво, про друкування книжок, але й про культурний поступ, про збагачення регіону».

В освяченні також взяли участь голова Дрогобицької територіальної громади Тарас Кучма, керуючий справами виконкому Віталій Вовків, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, професор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Микола Зимомря, колеги-видавці зі Стрия та представники проєктантів і будівельників.

Виступаючи Богдан Лазорак сказав: «Під час першої нашої зустрічі в музеї, в Нагуєвичах пан Богдан запитав, як би ми бачили, музейники та науковці, що би могло бути поруч із видавництвом і хабом? То ми буквально за п’ять хвилин надумали таку тему «Франкова резиденція», яка би об’єднувала книжку, яка тут народжується, авторів, які її пишуть. І ще виникла думка зібрати окремий музейний комплекс, який демонстрував би тяглість книговидавничої справи в Дрогобичі. Від колективу музею Франка у Нагуєвичах хотів би вас привітати, не боятися, рухатися вперед і дай Боже вам здоров’я».

Як зазначили керівники Дрогобицької книжкової фабрики, відкриття підприємства заплановано на кінець наступного року.