Перша музейно-реставраційна Академія підсумків експедицій Франковим краєм 2018-2024 років

Перша музейно-реставраційна Академія підсумків експедицій Франковим краєм 2018-2024 років

В понеділок, 11 листопада, в актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася Перша музейно-реставраційна Академія підсумків експедицій Франковим краєм 2018-2024 років, організована Державним історико-культурним заповідником «Нагуєвичі».

Розпочав Академію директор заповідника Богдан Лазорак, він пояснив чому саме у стінах університету відбувається цей захід, адже саме тут у молоді закладається основа для вивчення культурної спадщини, для перших експедиційних практик. Також він ознайомив присутніх із експонатами, як вже відреставрованими, так і до реставрації, що сьогодні можуть оглянути студенти та всі бажаючі.

Спільну молитву за загиблими воїнами прочитав університетський капелан, кандидат педагогічних наук, доцент, отець Олег Кекош. Він також поблагословив захід та у своїй промові порівняв учасників музейних експедицій з бджолами, які серед безлічі рослин знаходять нектар, так вони знаходять унікальні культурні скарби, на які інші не звернули би увагу.

Ректор ДДПУ імені Івана Франка, доктор філософських наук, професор Валентина Бодак відзначила, що сьогоднішня подія – це логічне продовження нещодавно відзначеного Дня культури і наголосила на важливості наукових досліджень та збереження культурних цінностей, особливо в часі війни, коли ворог знищує наші історичні пам’ятки, але не зможе знищити нашу ідентичність.

Заступник голови Дрогобицької районної військової адміністрації Олег Пилипців привітав учасників музейно-реставраційної Академії та вручив заслужені відзнаки за науковий вклад у порятунок культурної спадщини Дрогобиччини доктору історичних наук, завідувачу відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, професору, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки Володимиру Александровичу та завідувачу відділу реставрації Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини, відомому художнику-реставратору Андрію Лінинському.

Володимир Александрович коротко підбив підсумки музейних експедицій 2018-2024 років та наголосив на тому, що ще є багато планів на майбутнє, адже дрогобицький край багатий на унікальні знахідки.

Андрій Лінинський презентував деякі з реставрованих артефактів з церковного та братського вжитку ранньомодерного часу та епохи Івана Франка. Також він представив останні відреставровані роботи відомого художника 20-30 х років минулого століття Богдана Лепкого, дружина якого не менш відома оперна співачка Ольга Лепка-Ястремська, імена яких по-новому відкрилися сучасникам завдяки старанням заповіднику «Нагуєвичі».

Мистецьке привітання прозвучало від квартету студентів Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського. А реконструкцію старовинних кантів виконав знаний не лише на Дрогобиччині лірник Василь Кирилич.