Презентація другого видання монографії Юрія Чумака та Ольги Сеник «Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського: проєкція з минулого в сучасне»

Презентація другого видання монографії Юрія Чумака та Ольги Сеник «Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського: проєкція з минулого в сучасне»

Сьогодні, 1 листопада, до Дрогобицької центральної міської бібліотеки імені В. Чорновола завітала академічна громада міста – викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, викладачі та студенти Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського, керівники Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича, краєзнавці, усі хто цікавиться історією рідного міста. Саме тут відбулася презентація другого видання монографії Юрія Чумака та Ольги Сеник «Дрогобицький музичний коледж імені Василя Барвінського: проєкція з минулого в сучасне», яка присвячена 103-й річниці Української учительської приватної семінарії СС Василіянок в Дрогобичі та 100-річчю дрогобицької філії Вищого музичного Інституту імені Миколи Лисенка.

Розпочалася вона з хвилини мовчання за загиблими нашими воїнами, які віддали своє життя за рідну землю.

Зі вступним словом про сьогоднішню подію виступив кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, який і модерував захід. Він коротко розповів про дуже ґрунтовні розділи, якими доповнилося друге видання книги, а це розповідь про основоположника професійної музичної освіти Дрогобича у міжвоєнний час отця Северина Сапруна. Другий розділ – це наукові розвідки про різновекторну діяльність спільното сестер Василіянок в історичному просторі Дрогобича, до якого увійшли праці двох відомих науковців – професорів кафедри історії України ДДПУ Юрія Стецика та Миколи Галіва.

«Я думаю, що ця книжка зацікавить і львівських дослідників, тому що ми мали нагоду спілкуватися з дружиною Анатолія Кос-Анатольського – Надією. І вона розповідала, як Кос-Анатольський сюди часто приїжджав, як вони  разом з Василем Барвінським відроджували те, що в той час здавалося не можна відродити. І власне корпус нашого музичного коледжу – це був корпус де жила українська народна пісня, зібрана Іваном Франком і покладена на музику Філаретом Колессою, його сином Миколою, а потім акумульована вже Василем Барвінським і Анатолієм Кос-Анатольським на львівській сцені» – сказав на завершення Богдан Лазорак.

Про ідею написання книги розповів один із авторів – директор музичного коледжу Юрій Чумак. Як розпочинали писати про історію будівлі, де знаходиться коледж, продовжили роботу з пошуку архівних матеріалів, вивчали роботи інших дослідників і в кінцевому результаті у 2020 році світ побачило перше видання, присвячене 75-річчю музичного коледжу ім. В. Барвінського та 100-річчю української учительської приватної семінарії Сестер Василіянок у Дрогобичі, яка діяла в 20-30-х роках ХХ століття в цьому приміщенні.

Більш детально про роботу над цією монографією розповіла автор, викладачка відділу «Теорія музики і музична література» Ольга Сеник. Після виходу першого видання з’явилося багато нових фактів, матеріалів, світлин, які не увійшли до нього.

Ольга Сеник подякувала усім, хто допомагав у виданні цієї монографії. Насамперед вона подякувала Богдану Лазораку, який був таким собі «локомотивом», що тягнув за собою інших,

професорам кафедри історії України ДДПУ Юрію Стецику та Миколі Галіву, сестрі ЧСВВ Дарії Турків, колективу видавництва «Посвіт», особливо Олегу Лабезному, краєзнавцям-колекціонерам Григорію Сивохіпу, Володимиру Садовому та Анатолію Задерецькому, історику-краєзнавцю Олегу Стецюку, старшій викладачці НУ «Львівська Політехніка» Аллі Мартинюк-Медвецькій, викладача ЛМФК ім. Ст. Людкевича Роксоляні Гавалюк та іншим.

Також своїми враженнями від монографії поділився доктор історичних наук, професор, лавреат Міжнародної премії ім. Івана Франка Леонід Тимошенко.

На завершення презентації кожен бажаючий міг отримати автографи від авторів монографії.