Презентація «Незвичайні види туризму» в музеї Івана Франка

Презентація «Незвичайні види туризму» в музеї Івана Франка

Любов до подорожей властива людській природі — вони допомагають нам відволіктися від буденності, очистити свідомість та знайти душевний спокій. Крім того, де ще можна дізнатися стільки нового, як у мандрівках досі незнаними місцями,  знайомлячись з іншими людьми та культурами? Недарма існує думка, що найкращий спосіб витратити вільний час і гроші — це поїхати в туристичну подорож.

Щороку у вересні відзначають Всесвітній день туризму. То ж у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» відбулася презентація «Незвичайні види туризму», яку підготувала та провела наукова співробітниця музею Любов Плюйко. Для юних відвідувачів вона розповіла, які ж бувають різноманітні види туризму, і провела відкрите опитування хто якому виду туризму надає перевагу. Отже, буває:

Екологічний туризм. Прихильники цього виду туризму духовно збагачуються від спілкування з природою наодинці. Як правило, готелем екотуристів служить хатина в національному заповіднику, а сусідами – дикі звірі. Мета – споглядати з безпечної відстані і не нашкодити.

Сільський туризм. Сільський або зелений туризм – це проведення вільного часу в сільському середовищі, якому притаманна відповідна забудова, сільський побут і мальовничий ландшафт.

Літературний туризм (книжковий туризм). Це різновид туризму, метою якого є відвідування місцевостей, пов’язаних зі всесвітньою літературною творчістю. Літературний туризм на батьківщину улюбленого автора чи вигаданого персонажа, захоплює багатьох людей зі всього світу.

Гастрономічний туризм. Кулінарні курси і етнічні ресторани є скрізь, але знайомитися з рецептами національних кухонь цікавіше на їх батьківщині.

Духовний туризм. Мета духовного туризму не стільки змінити обстановку, скільки змінити себе. Це аскетичний вид подорожей для тих, хто хоче знайти внутрішню гармонію і привести думки в порядок.

Фестивальний туризм. Меломани практикують інший вид туризму – фестивальний. Причому в Європі за одну відпустку можна побувати відразу на декількох концертах. Багато фестивалів йдуть по три дні, тому поблизу сцени облаштовують кемпінги і стоянки для трейлерів.

Археологічний туризм. Археологічний туризм – це різновид туризму, метою якого є відвідування місцевості, пов’язаної з археологією та археологічними розкопками. Під час таких поїздок туристи не лише можуть прослухати лекцію професійного археолога, але і доторкнутися до предметів сивої давнини.

Похмурий туризм Його також називають «темним», «чорним» або дарк-туризмом. Сенс в подорожах по місцях, пов’язаних зі смертю, руйнуваннями, містикою і трагедіями. 

Індустріальний туризм. Індустріальні туристи – це дігери, які вивчають метро і підземні комунікації, руфери, які гуляють по дахах, і сталкери, які проникають на занедбані об’єкти, причому не тільки промислові.