Програма вшанування 168-ї річниці від дня народження українського національного генія Івана Франка в Нагуєвичах і Дрогобичі в рамках культурного фронту загальнонаціональної підтримки Збройних Сил України

Програма вшанування 168-ї річниці від дня народження українського національного генія Івана Франка в Нагуєвичах і Дрогобичі в рамках культурного фронту загальнонаціональної підтримки Збройних Сил України

Програма вшанування 168-ї річниці від дня народження українського національного генія Івана Франка в Нагуєвичах і Дрогобичі в рамках культурного фронту загальнонаціональної підтримки Збройних Сил України у визвольній боротьбі з рашистами.

25-27 серпня 2024 року / Нагуєвичі-Дрогобич

З дотриманням усіх норм та правил безпеки і умов захисту на випадок повітряної тривоги у період воєнного стану, спричиненого нападом кацапів.

 

25 СЕРПНЯ (НЕДІЛЯ) 2024 Р.

Нагуєвичі

VІІІ-й благодійний Етно-фест у садибі Франка на підтримку Збройних Сил України.

Бойове гасло культурного фронту в Нагуєвичах 2024: Купимо хлопцям Франко-бус – разом! Збираємо на – Volkswagen-Т-4.

 

Антикацапська локація І «Садиба геніїв».

Благодійні етно-локації майстрів та реконструкцій.

11.00 – 21.00

(територія музею-садиби Івана Франка і Літературно-меморіального музею  ДІКЗ «Нагуєвичі», вул. Івана Франка № 10 та № 15)

Понад 50 благодійних етно-локацій:

Присадибні локації» від ДІКЗ «Нагуєвичі («Франко-мед», «Ковальська кузня Якова» від музейного хранителя Володимира Буцяка з Нагуєвич, а також виставка-продаж музейної книжкової та туристичної продукції) / волонтерське в’язання сіток для фронту від Теодори Богдани Огородник / «м’які іграшки і майстер-класи бойківського в’язання від цеху дрогобицької майстрині Анни Лук’янчук та Магазину-студії «Клубочок» / мистецька зона «Франко-фото» / «Франко-ровер» / «Франко Файний квас» від Ігоря Верещака (м. Дрогобич) / бджолярські вироби від цеху родини Лисик (с. Попелі) / «Бджолина ферма Мирослава Низового» (Дрогобич-Ролів) / «Ткацький цех» за бойківськими традиціями від майстрині Галини Гром (с. Нагуєвичі) / Етно-музична локація Лайош Мовний (лірник-сліпець з поводарем), м. Львів, а також майстер-клас гри на Бойківських інструментах від Любомира Кушлика – члена міжнародної ради традиційної музики «ЮНЕСКО» / майстер-клас у стилі «Канзаші» від майстрині Ольги Задорожної (Нагуєвичі) / пряники за рецептами родини Пархуць (м. Львів) / «Франко-гойдалка» / «Франко-батути» з Ясениці-Сільної: турнікети, солодка вата, попкорн, ватербол та ін / «Давня Дрогобицька Солеварня» від Дрогобицького солеварного заводу / майстер-клас з живопису від Романа Ющака (Борислав) / майстер-класи соломоплетіння та ниткоплетіння «Ангел-оберіг» та «Українська пташка» від цех-майстрині Ірини Грубріної (Самбір) / виставка-продаж живопису та графіки від Лідії Крипак-Уварової (Дрогобич) / спеціальні локації від Київського Благодійного Фонду «Коло» на чолі із Олександром Юрковим: майстер-клас від майстрині-писанкарки Ольги Ровецької та майстер-клас від художника Андрія Чеботару / спеціальні локації від Об’єднання народних майстрів та художників- аматорів при КЗ     ЛОР Навчально-методичному

центрі культури і мистецтв Львівщини, а саме лемківські кризи та вироби з бісеру від майстрині Ольги Кріль, авторські прикраси від Інни Колос, авторська кераміка від Олега Колоса, валяння з вовни та олійний живопис від майстрині Лідії Кучми, бісероплетіння, декупаж та вишивка від майстрині Лідії Боженко, бісероплетіння та авторські прикраси від Наталії Слободюк, бісероплетіння та авторські прикраси від майстрині Наталії Казютинської, вишивка хрестиком та бісером від майстрині Оксани Спас-Прус, авторські вироби з металу від цех-майстра Андрія Михалика /, а також благодійний аукціон і виставка-продаж робіт на підтримку ЗСУ випускників Львівської Національної Академії Мистецтв та Львівської художниці, викладача кафедри академічного живопису ЛНАМ Наталії Цедуляк «Мистецтво ЄДНАЄ» спільно із культурно-освітнім центром імені Івана Франка м. Дрогобича / спеціальні локації від Львівського Фото-музею  (куратори Роман Метельський та Ігор Гармаш) / Майстер-класи та презентації від подружжя Дениса і Насті Уварових м. Запоріжжя (арт-віночки, декоративне мило, арт-свічки, майстер-класи і презентації) / Ткані етноприкраси-торбинки від викладачки Стрийського ліцею «Гімназія ім. Митрополита А. Шептицького», майстрині народного мистецтва України, членкині Національної спілки майстрів України Ольги Савчин / Етно-прикраси від майстрині Світлани Войтків (Стрий) / майстер-клас з живопису від Марти Федорців / Гелеві кульки та франко-вата від дрогобицької студії-декору «GAІANE» / бойківські вибійки від Оксани  Сокол / майстер-клас бантиків і виставка продаж від Ольги Держипільської / дегустація франко-кави і франко-чаю / виставка продаж сувенірної продукції від ТІЦ міста Стрия / благодійна локація від БФ «Родин Веселого» / Фруктова пастила / виставка продаж картин від кримської художниці Софії Тимофеєвої / виставка-продаж дзвіночків / дитячі каруселі і лабіринти та багато цікавого.

Неподалік Будинку літератора близько 18-00-19-00 буде діяти нова локація «Повітряна куля епохи Івана Франка» від агенції повітряних пригод – Fly Adventure Lviv.

 

Антикацапська локація ІІ «Франко-університет».

(конференц-зал Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)

12.00 – 13.00

Відкриття благодійного виставкового фото-проєкту «Один день з життя… Історія про незламність українського духу».

(конференц-зал Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)

Проєкт розповідає про життя військовослужбовців ЗСУ, котрі втратили кінцівки на російсько-українській війні. Втратили кінцівки, але не силу духу. Це історія про те, як вони долають себе і повертаються до життя, повертаються до боротьби. Це історія тих, хто вже переміг.

Над виставковим фотографічним проєктом працювали:

Олег Огородник – відомий львівський світливець, з 1991 член Спілки фотохудожників України. В 1995 отримав міжнародне звання AFIAP (художник), а вже в 1998 – міжнародне звання EFIAP (екселенс). З 2004 року є почесним членом Одеської фотографічної асоціації. В 2020 році став Лауреатом премії Василя Пилип’юка.

Ірина Баранська-Вороніна – фотохудожниця! З 2005 року член львівської спілки фотохудожників України! У 2013 році нагороджена бронзою Європи у Чеському міжнародному фотосалоні в категорії «Портрет».

Тарас Грень – відомий український військовий журналіст. Брав участь у перших в історії України міжнародних військових навчаннях «Щит миру» у 1994 році. Десять разів у якості начальника та організатора міжнародного об’єднаного пресцентру найбільших у Східній Європі мультинаціональних навчань сухопутних військ «Репід трайдент»  з 2011 по 2021 рік.

Софія Легін – музеєзнавиця, учена секретарка Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Понад двадцять років працює в галузі музейної справи. Співорганізаторка фотографічних фестивалів Львівські Фотофестини у 2019-2023 роках. Співзасновниця відновленого Українського фотографічного товариства (УФОТО) у 2021 р. Дослідниця історії УФОТО.

Роман Метельський – почав фотографувати в 1987 році, відтоді не випускає з рук камеру. В 2010 році заснував сайт Фотографії старого Львова, який на сьогодні входить в десятку кращих фотографічних ресурсів України. В 2021 році став співзасновником та очолив відновлене Українське фотографічне товариство (УФОТО).

Подія організована у співпраці Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею, Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Львівського освітньо-реабілітаційного центру, Державного Некомерційного Підприємства Центр Комплексної Реабілітації «Галичина», Військово-медичного клінічного центру західного регіону та Львівського палацу мистецтв.

Презентує: керівник проектів «Фотографії старого Львова» і «Львівський Фотомузей», історик фотографії та волонтер Роман Метельський (Львів).

13.00 – 14.00

Авторська презентація унікальної монографії з франкознавства Лопушанський Я. «Віденська Франкіана: студії, докторат, академічне середовище Івана Франка у Віденському університеті (1892 – 1893) / За редакцією Олега Радченка та Ірини Лопушанської. – Дрогобич-Львів-Відень: Посвіт, 2024.  – 204 с.+іл.

(конференц-зал Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)

У книзі зібрано матеріали, які розповідають про академічне середовище Івана Франка, під час захисту дисертації у Відні, непростий період сімейного життя, який відкривається у його листуванні з дружиною та містить відбитки оригінальних архівних матеріалів, дозвіл на публікацію яких отримати не так просто – однак автору це вдалось!

Презентує автор книги: науковець-германіст, директор Австрійської бібліотеки в Дрогобичі, кандидат філологічних наук, доцент Факультету української та іноземної філології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Ярослав Лопушанський.

 

Антикацапська локація ІІІ «Петро Франко і винахідництво українців».

(музейний простір навпроти пам’ятників Івана Франка і Петра Франка)

ІІІ.І. Благодійна виставка Дронів, 3-D моделювання, принтерів та робототехніки від викладачів та учнів гуртка «Робототехніки і комп’ютерного моделювання» Будинку науково-технічної творчості учнівської молоді міста Дрогобича.

Початок о 14.00 год.

Керівник і модератор – Ігор Хомин.

ІІІ.ІІ. Благодійна виставка-продаж декорованих бойових гільз західних 80- 152мм-х снарядів від колективу викладачів та учнів Підбузької спеціалізованої школи-інтернат мистецького профілю І-ІІІ ст. «Мала академія мистецтв ім. Е. Миська».

Художній керівник, директор – Валерій Петрович Вовк.

Діятиме впродовж 12.00 – 15.00 год, а далі благодійний аукціон.

 

Антикацапська локація ІV.

Благодійний «Казковий театр ляльок».

(музейний простір біля пам’ятника Івана Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»

14:00 – 15:00

Казка «Чарівна магнолія» від Творчого об’єднання «Арт-Розмай» (місто Стрий)

Виконує: Стрийський ляльковий театр «ЗабавЛялька».

Режисер-постановник: Член Національної спілки театральних діячів України, режисер Львівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича  – Влад Сорокін.

Директор і сценарист вистави – Юрій Комарницький.

З усіма театральними декораціями, аранжуванням та прикарпатським повітрям Франкової Каліфорнії.

 

Антикацапська локація V.

Благодійний патріотичний концерт VІІІ-го благодійного Етно-фесту у садибі Франка на підтримку Збройних Сил України.

15.00 – 21.00

(музейний простір біля «Жовтої скульптури Франка», львівська пересувна сцена за підтримки Управління культури та розвитку туризму Дрогобицької міської ради)

Ведучі-волонтери: Андрій Юркевичукраїнський театральний режисер, актор, художній керівник студентського театру «Альтер», письменник, журналіст, громадський діяч, учасник бойових дій та відомий радіоведучий «Твоє Радіо 101.4 FM».

Андрій Зимянський – український волонтер і ведучий, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології факультету історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Озвучення і світло: Володимир Приріз (Дрогобич-Трускавець).

Поміж виступами організовуємо благодійні аукціони-продажі на підтримку ЗСУ:

  1. Декорованих бойових гільз західних 80-152мм–х снарядів
  2. Наукової монографії «Лазорак Б., Скварек Б., Лазорак Т. Країна солі нафти описи подорожей Дрогобиччиною у 1768-1914 роках. Студії. Документи. Матеріали. Лєгниця-Дрогобич-Нагуєвичі, 2024, 1300 ст.
  3. Родинного абонементу у садибу Франка із спеціальним додатком: «Ніч у музеї Франка»
  4. Трьохтомника творів Івана Франка з автографами наших військових з в/ч А1108 та правнука Івана Франка Петра Галущака
  5. Автентичної Ляльки-Мотанки авторства відомої волонтерки і майстрині Оксани Войтків
  6. Крафтового набору медових виробів від мецената і директора ТзОВ «Українські Медовари» – Романа Войтківа.

15.00 – 15.20 – привітання від родини Франків та організаторів.

Петро Галущак – внук Петра Франка, правнук Івана Франка

Валентина Бодак – ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, д.ф.н., професор

Максим Козицький – начальник Львівської обласної військової адміністрації

Михайло Цимбалюк – доктор юридичних наук, народний депутат України

Микола Княжицький – український журналіст, народний депутат України

Олег Синютка – народний депутат України

Андрій Кіт – народний депутат України

Тарас Кучма – голова Дрогобицької територіальної громади

Ігор Курус – директор Міжнародного фонду Івана Франка

Святослав Шеремета – кандидат політ. наук, голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Львівської обласної ради

Микола Походжай – Директор Видавництва «КОЛО», волонтер

Андрій Веселий – директор Благодійного Фонду Родини Веселого

Богдан Лазорак – директор ДІКЗ «Нагуєвичі»

15-30 – 16-30

«Боже великий єдиний, нам Україну храни!»: благодійна програма від Академічного хору «Canticum» Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського для Івана Франка та задля підтримки ЗСУ.

Художній керівник та диригент – Богдан Бондзяк.

Благодійний виступ «Червона калино, чого в лузі гнешся?»

Слова Івана Франка, музика Богдана Янівського.

Солісти – Наталія Цигилик-Чумак, Андрій Боженський, Ганна Петренко.

16-30-17-30

Рок-гурт «Запалення» (м. Дрогобич).

17.30-18.30

Рок-гурт – «Ван БОБ» (м. Самбір).

18.30-19.30

Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю «Верховина» (м. Дрогобич).

19.30-20.30

Іван Попович

З авторською програмою «Отаман Карпат для Каменяра» (м. Київ).

 

Меценати благодійного музичного концерту: Микола Княжицький, Михайло Цимбалюк, Петро Грицай, Микола Походжай, Степан Кулиняк, Тарас Кучма, Юрій Чумак, Василь Дуліб’яник, Володимир Бернадович, Михайло Сікора, Роман Войтків та багато інших друзів музею-садиби Івана Франка.

Запрошуємо усіх кому небайдужі Доля України і спадщина Національного генія, а особливо підтримка наших Військових, вимушено переселених, Волонтерів, а також тих хто ніколи ще не був у садибі Франка!

 

Приходьте, як колись ходив Іван Франко або приїжджайте, адже Франко-автобус курсуватиме щогодини.

25 серпня (неділя) з 12-00 год до 21-00 год.

Вартість квитка за проїзд – 10 гривень!

Місце відправлення: від зони паркування навпроти пам’ятника Івана Франка по вулиці Івана Франка, 20 у місті Дрогобичі та зони паркування по вулиці Івана Франка, 15 в селі Нагуєвичі.

Запрошуємо, бо буде цікаво і по волонтерськи – Франково і патріотично!

 

Вхід на VІІІ-й благодійний Етно-фест у садибі Франків такий:

Благодійні франко-квитки: дитячий – 50 гривень, а дорослий – 100 гривень і більше, тобто хто скільки зможе вкинути у скриньку для придбання Бойового «Франко-буса» нашим воїнам Військової частини А1108 Збройних Сил України.

Контакти для довідок:

директор «ДІКЗ «Нагуєвичі», кандидат історичних наук, доцент Богдан Лазорак (097-769-58-06), istoryk_@ukr.net

заступник директора з адміністративно-господарської роботи «ДІКЗ «Нагуєвичі», Мар’яна Микитич (sadyba.batkiv@gmail.com), (096-039-48-02)

заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Нагуєвичі», Лілія Хміль (sadyba.batkiv@gmail.com), (067-735-53-95)

 

26 СЕРПНЯ (ПОНЕДІЛОК) 2024 Р.

Нагуєвичі-Дрогобич

12-00 год

Відкриття та освячення нового вказівного знаку села Нагуєвичі з реконструкцією давнього герба.

(місце вказівного знаку при в’їзді до Нагуєвич)

Автори ідеї: Леся Гром, Богдан Лазорак, Віталій Вовків.

Автор проекту: викладач рисунку, живопису та пластичної анатомії Дрогобицького механіко-технологічного фахового коледжу – Назар Ткач. За сприяння: міського голови Дрогобича Тараса Кучми, Нагуєвицького лісництва державного підприємства «Дрогобицький лісгосп» та мецената Михайла Мураля з Нагуєвич.

13-00 год

«Франкова Бойківщина в сучасному живописі»: виставка картин до 168-ї річниці від дня народження Івана Франка.

(верхня галерея Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)

Авторський проєкт двох українських художників: Члена Національної спілки художників України, викладача Підбузької «Малої академія мистецтв ім. Е. Миська», вихідця з НагуєвичЛевка Микитича та заслуженого художника України, члена та Національної спілки художників України, лауреата золотої медалі премії Національної спілки художників України ім. Т.Я. Яблонської – Олександра Ніколаєвського.

16-00 год

Презентація наукової монографії Богдан Лазорак, Беата Скварек, Тетяна Лазорак. Країна солі і нафти»: описи подорожей Дрогобиччиною у 1768 –1914 роках. Студії. Документи. Матеріали.-Лєгниця-Дрогобич-Нагуєвичі, 2024.-1330 с.

(читальний зал Дрогобицької центральної міської бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола, м. Дрогобич, вул. Шевченка, 27)

Модерує: директорка Дрогобицької центральної міської бібліотеки імені В’ячеслава Чорновола – Марта Андрусик.

Ця книга є продовженням трилогії монографій із серії «Доба Франка», запланованих у рамках проєкту «Від землі Вітелона до землі Івана Франка» і водночас нашим сміливим дослідницьким вступом для спеціального дослідження, присвяченого історії мандрівок Дрогобиччиною в період кінця XVIII – початку ХХ ст. Водночас це перша в історіографії спроба антології описів подорожей “Франковим Краєм” від епохи Бальтазара Гакета до епохи Івана Франка.

 

27 СЕРПНЯ (ВІВТОРОК) 2024 Р.

Нагуєвичі – Дрогобич

Великому синові України: вшанування пам’яті 168-ї річниці від дня народження Івана Франка.

10.00-11.30

VIII урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка.

(Площа Івана Франка біля пам’ятника Івана Франка Народного Дому Івана Франка, м. Дрогобич, вул. Івана Франка, 20)

12.00-12.30

Панахида за Івана Франка – Поминальне Богослужіння біля Пам’ятного Хреста до скасування кріпацтва 1848 р. авторства Якова Франка.

(на території Літературно-меморіального музею Івана Франка  в Нагуєвичах)

12.40

Покладання квітів до пам’ятника українського генія Івана Франка в Нагуєвичах.

12.40-13.00

Невідомі рукописи про Нагуєвичі і садибу Франків: благодійна екскурсія від директора ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдана Лазорака.

(подвір’я та експозиція музею-садиби Івана Франка, Дрогобицький район, с. Нагуєвичі, вул. Івана Франка, 15).

14.00-15.00

Презентація проєкту «Культурна спадщина в один клік» Міжнародного фонду імені Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду.

(конференц-зал Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)

Презентують – Директор Міжнародного Фонду Івана Франка – Ігор Курус і культурний менеджер проєкту від Львівщини – Богдан Лазорак.

Запрошуємо представників культурно-мистецьких закладів Львівщини, зокрема музейників Самбора, Борислава, Дрогобича, Винник, Львова, Стрия, Трускавця, Східниці тощо для налагодження співпраці з просування культурно-мистецьких подій через новий і безкоштовний чат-бот «КультPRO».

Захід включає:

1. Презентацію проєкту і переваг, які отримає культурний заклад від участі в проєкті.

2. Обговорення умов участь в проєкті закладів культури;

3. Практична організація доступу представників культурних закладів усіх форм власності до Особистого кабінету проєкту для створення анонсів. Участь у проєкті для культурних закладів є безкоштовною. Дайте знати про себе в один клік! До зустрічі 27 серпня 2024 року у музеї Івана Франка в Нагуєвичах.

15.00 – 16.00

Вистава «Мойсей України, або крок до останньої сповіді».

(конференц-зал Літературно-меморіального музею І. Франка ДІКЗ «Нагуєвичі»)

На вас чекає вистава народного театру імені Лесі Українки Народного дому імені Івана Франка міста Дрогобича за п’єсою Алли Грабинської. Постановка викличе цілий феєрверк емоцій, змушуючи співпереживати героям.

В головних ролях: Іван Сех, Андрій Юркевич, Алла Мельничук, Богдан Захарко.