Тематичний урок до дня Чорнобильської трагедії в ДІКЗ «Нагуєвичі»

Тематичний урок до дня Чорнобильської трагедії в ДІКЗ «Нагуєвичі»

26 квітня минає 39 років від аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

В Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі» вшанували усіх, хто загинув під час ліквідації аварії та помер від радіоактивного опромінення. Старша наукова співробітниця музею Марія Добрянська провела з дітьми тематичний урок до дня Чорнобильської трагедії. Вона акцентувала увагу на тих документах і фактах, що відбувалися в перші хвилини і години після вибуху на четвертому блоці Чорнобильської АЕС. Вона продемонструвала копію телетайпограми начальника Прип’ятського міськвідділу внутрішніх справ, на той час майора міліції Василя Кучеренка, надіслану на адресу начальника УВС Корнійчуку. Повідомлення про надзвичайну подію до чергової частини УВС Київського облвиконкому надійшло о 1 годині 55 хвилин 26 квітня 1986 року.

Отже, 26 квітня 1986 року… Була весна – квітуча, напоєна запахами землі і нового життя. Ніхто не здогадувався, що ця весна назавжди чорними літерами буде вписана в історію нашого народу і людства, що про наше українське місто Прип’ять дізнається весь світ.

Вночі 26 квітня 1986 року начальник УВС Київської області генерал-майор міліції В.М Корнійчук підписав наказ №113 «О мерах в связи с ЧП на Чернобильськой АЕС».

Але партійно-державне керівництво та спецслужби СРСР інформацію про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, спричинену вибухом на четвертому енергоблоці ЧАЕС 26 квітня 1986 року, одразу віднесли до категорії таємної.

Спочатку ситуацію особливо не висвітлювали. Але з часом замовчувати очевидні факти стало неможливо. І довелося таки визнати, що на Чорнобильській АЕС стався потужній вибух.

Вся світова громадськість була вражена цією обставиною. Радіаційна стихія призвела до тяжких наслідків, в результаті яких постраждало безліч людей. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед усіх колишніх республік Радянського Союзу. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвіїї, Польщі, Швеції̈, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів та Бельгіії.

За різними дослідженнями внаслідок цієї масштабної аварії значні дози випромінення отримало понад 8,5 мільйонів мешканців України, Білорусі, а приблизно півмільйона громадян померли від наслідків радіації. Вже до кінця літа 1986 року понад 90 тисяч осіб були евакуйовані із зони зараження, яка сягала багатьох кілометрів: 81 населений пункт України став безлюдним.

Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців. Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

Зараз недодержава, яка ховає за сімома замками архівні документи та боїться історичної правди, окупувала Запорізьку атомну електростанцію – найбільшу в Європі та своїми діями погрожує новою ядерною катастрофою.