В Дрогобицькому міському народному домі ім. І. Франка презентували вже п’яту книгу «Садиба Франка: науковий збірник заповідника «Нагуєвичі»
Сьогодні, 13 січня, у Дрогобицькому міському народному домі імені Івана Франка відбулася презентація п’ятої книги «Садиба Франка: науковий збірник заповідника «Нагуєвичі» / Гол. ред. Б. Лазорак. Нагуєвичі-Дрогобич, 2024, 860 с.»
Вона вийшла напередодні нового 2025 року у дрогобицькому видавництві «Посвіт» і стала гарним подарунком для всіх поціновувачів спадщини Івана Франка.
Розпочалася презентація з гімну України у виконанні Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда», а після благословіння о. Олегом Кекошем цього заходу, прозвучав всесвітньовідомий «Щедрик».
Директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» та головний редактор видання Богдан Лазорак, щиро подякував усім авторам, усій команді редколегії, працівникам видавництва, які порівняно за короткий час спромоглися підготувати і видати ювілейний п’ятий том «Садиби…». Модеруючи цей захід, пан Богдан розпочав розповідь про збірник з останнього розділу «In Memoriam», який був присвячений великому другові музею, прихильнику України, симпатику Дрогобича, людині шляхетній, великої душі й серця Артуру Дерлікевичу, який помер 30 жовтня 2024 року. У своєму виступі син пана Артура, Мартін розповів, коли його батько 15 років тому вперше відвідав Дрогобич та повернувся додому, то сказав мені: «Ти мусиш це побачити, мусиш туди поїхати». І справді мій тато тут знайшов свій другий дім.
Цікавими та змістовними були виступи інших доповідачів, вони розповідали про свої здобутки та ділилися враженнями від роботи над виданням презентованого наукового збірника. Так начальник управління культури та розвитку туризму ДМР Володимир Ханас розповів про напрацювання в цьому напрямку, доктор філологічних наук, професор Галина Сабат акцентувала увагу на філологічній складовій, доктор історичних наук, професор Леонід Тимошенко – на історичній, також він заінтригував присутніх на знахідці одного твору Франка, що був опублікований в Дрогобичі, але про це буде в наступному випуску збірника «Садиба…».
Щиро пораділи, що видання наукової книги живе доктор історичних наук, професор Михайло Кріль, (він навіть відчув неабияке натхнення тримаючи в руках «живий», паперовий примірник) та завідувач відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України професор Володимир Александрович, який вивчає не лише старовинні ікони, але й стародруки.
Правнук рідного брата Івана Франка Онуфрія Франка Андрій Франко-Даниленко оцінив досконале структурування книги та побажав авторам високого лету в наступних виданнях.
Кожен з авторів, а також присутні на презентації бібліотеки міста Дрогобича отримали безкоштовні примірники з підписами головного редактора видання.
Останні коментарі