Відбулася відкрита лекція Ігоря Чорновола «Доба Франка»
Сьогодні, 27 жовтня в приміщенні музею-студії Івана Франка, який нещодавно відкрився на філологічному факультеті Дрогобицького державного педагогічного університету відбулася лекція доктора історичних наук Ігоря Чорновола «Доба Франка».
Зі вступним словом звернувся декан факультету української та іноземної мови, доктор філологічних наук, професор Петро Мацьків.
Модератором відкритої лекції виступив кандидат історичних наук, директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак. Він коротко розповів про сьогоднішнього гостя. Ігор Павлович Чорновол – український львівський історик, професор-гість Інституту українських студій Гарвардського університету, Інституту Гаррімана Колумбійського університету, доктор історичних наук, керівник Центру регіональної історії Галичини Інституту українознавства імені І. Крип’якевича НАН України, фахівець у галузі глобальної історії XIX століття, компаративних фронтирів, польсько-українських відносин XIX століття, регіональної історії Галичини, номінант конкурсу «Книга року» Львівського форуму видавців за книгу «100 видатних львів’ян», автор більше 400 наукових праць.
Серед книг, такі як: «Українська фракція Галицького крайового сейму. 1861-1901», «Нарис з історії українського парламентаризму», «Нариси з історії Галичини», «199 депутатів Галицького сейму» та інші.
Відтак Ігор Чорновол розповів про політичну та економічну ситуацію в Галичині в період, коли жив і творив Іван Франко. Це, період, який в часових рамках можна визначити з 1861 по 1916 роки. І він майже співпав з роками автономії Галичини – 1861-1918 рр.
Пан Ігор зупинився і на роботі Галицького крайового сейму в кінці ХІХ на початку ХХ століть, економічного розвитку міст Галичини, особливо це відчувалося завдяки відкриттю нових промислових підприємств, Бориславського родовища нафти. Не випадково нашу місцевість називали «Галицька Каліфорнія», адже в рік найбільшого видобутку в 1909 році тут добували майже два мільйони тон нафти в рік, а це становило 5% світового видобутку.
Іван Франко, який цікавився буквально усім, не міг стояти осторонь і політичного життя рідного краю. Він приймав активну участь у громадсько-політичному русі своєї доби та істотно причинився до розвитку літератури, науки й культури Галичини, поступово ставши чи не найбільш впізнаваним українським символом тієї доби.
На завершення Ігор Чорновол відповів на запитання учасників заходу.
Останні коментарі