Відбувся VІІІ-й благодійний Етно-фест у садибі Франків, на якому зібрали 165 тисяч гривень для ЗСУ
Програма вшанування 168-ї річниці від дня народження Івана Франка в Нагуєвичах і Дрогобичі в рамках культурного фронту загальнонаціональної підтримки Збройних Сил України розпочалася в неділю, 25 серпня, восьмим благодійним Етно-фестом в Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі». Насичена програма передбачала кілька десятків благодійних етно-локацій, як на території садиби, так і Літературно-меморіального музею. Учасники фестивалю могли ознайомитися з виробами з бісеру, авторськими прикрасами та керамікою, валянням з вовни та олійним живописом, декупажем та вишивками від майстринь Франкового краю. Також бажаючі взяли участь в майстер-класах живопису, гри на бойківських інструментах, соломоплетіння та ниткоплетіння. Старовинні пісні на етно-музичній локації виконував львівський кобзар, лірник-сліпець Лайош Молнар.
А поряд з пам’ятником Петрові Франку відбулася благодійна виставка Дронів, 3-D моделювання, принтерів та робототехніки від викладачів та учнів гуртка «Робототехніки і комп’ютерного моделювання» Будинку науково-технічної творчості учнівської молоді міста Дрогобича.
В конференц-залі Літературно-меморіального музею Івана Франка відбулися цікаві заходи, зокрема Відкриття благодійного виставкового фото-проєкту «Один день з життя… Історія про незламність українського духу» від керівника проектів «Фотографії старого Львова» і «Львівський Фотомузей», історика фотографії та волонтера Романа Метельського та авторська презентація унікальної монографії з франкознавства Ярослава Лопушанського «Віденська Франкіана: студії, докторат, академічне середовище Івана Франка у Віденському університеті (1892-1893). Про ці заходи ми розповімо згодом більш детальніше.
А поблизу головної сцени фестивалю гості, зручно розмістившись в тіньочку на лавочках, дивилися виступ сучасного християнського молодіжного театру «Gloria», на малій сцені від Творчого об’єднання «Арт-Розмай» зі Стрия малеча разом з батьками стали глядачами казки «Чарівна магнолія», представлену Стрийським ляльковим театром «ЗабавЛялька».
Згодом, о 15-й годині, прозвучали вітальні слова від родини Івана Франка, організаторів фестивалю та представників влади та громадськості.
«Найбільше ми маємо пам’ятати про, тих, завдяки кому ми можемо проводити цей захід – про наших захисників та захисниць», – такими словами розпочав свій виступ правнук Івана Франка, внук Петра Франка – Петро Галущак. Ми повинні всіляко допомагати їм, кожен на своєму місці, вкладаючи частинку себе у перемогу. Сьогодні – це збір коштів для придбання Франко-буса для дрогобицької військової частини, яка боронить нас з вами на сході країни.
Також з короткими словами вдячності виступили директор Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської військової адміністрації Ірина Гаврилюк, підполковник Віктор Буяльський, народні депутати України Михайло Цимбалюк та Микола Княжицький, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, заступник начальника Дрогобицької районної військової адміністрації Ярослав Пецюх, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак.
Благодійний патріотичний концерт на підтримку ЗСУ розпочав Академічний хор «Canticum» Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського з виконання духовного гімну України «Боже великий єдиний, нам Україну храни!». А солісти Наталія Цигилик-Чумак та Андрій Боженський виконали твір «Червона калино, чого в лузі гнешся?» на слова Івана Франка. Окремо хочемо відзначити, що викладачі музичного фахового коледжу ім. Василя Барвінського Наталія Цигилик-Чумак, Богдан Бондзяк та Андрій Боженський нагороджені грамотами та відзнаками Верховної ради України, які їм сьогодні вручив народний депутат Михайло Цимбалюк. Колектив ДІКЗ «Нагуєвичі» вітає наших колег і друзів з цією високою нагородою.
А благодійний концерт продовжили молодий колектив з Дрогобича – рок-гурт «Запалення», досвідчені виконавці з Самбора – рок-гурт «Ван БОБ». Вони «запалювали» своєю енергетикою не лише молодь, але й старше покоління, тих хто слухав цей стиль музики ще на касетних магнітофонах.
Як завжди неперевершеним був виступ перлини дрогобицької мистецької культури – Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю «Верховина».
Коли ж ведучі благодійного концерту Андрій Юркевич та Андрій Зимянський оголосили виступ народного артиста, «отамана Карпат» Івана Поповича сотні гостей, молодих і старших, підспівували йому, адже його хіти знайомі кожному українцю.
Під час концерту, на головній сцені, проводилися благодійні аукціони. Тож спільно за цей день вдалося зібрати 165 тисяч гривень.
Всі вони підуть для придбання бойового «Франко-буса» нашим воїнам військової частини А1108 Збройних Сил України.
Останні коментарі