Вітаємо Миколу Легкого з обранням член-кореспондентом НАН України

Керівництво та колектив Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» щиро вітає нашого партнера, лауреата Міжнародної премії Івана Франка доктора філологічних наук Миколу Легкого з обранням член-кореспондентом Національної академії наук України та бажаємо нових успіхів на науковій ниві.
Як повідомляє Головний портал НАН України, 1 травня 2025 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої було проведено вибори дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів Національної академії наук України.
Доктора філологічних наук, професора кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Миколу Легкого обрали членом-кореспондентом НАН України по Відділенню літератури, мови та мистецтвознавства НАН України.
Про значний інтерес наукової громадськості до цих виборів свідчить високий конкурс претендентів: на 12 вакансій академіків було висунуто 32 претенденти, на 41 вакансію членів-кореспондентів – 137 претендентів.
Слід зазначити, що кандидатуру Миколи Легкого про присвоєння звання член-кореспондента НАН України було рекомендовано на цьогорічному засіданні Науково-методичної ради Комунального закладу Львівської обласної ради «Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», де зазначалося про величезний вклад науковця в розвиток української літератури, історії та франкознавства.
Микола Легкий – доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства, старший науковий співробітник Інституту Івана Франка Національної академії наук України за книгу «Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці» в 2023 році отримав Міжнародну премію Івана Франка, яка щорічно вручається в день народження великого Каменяра.
Довідково:
Микола Легкий народився 9 листопада 1968 року в с. Заланів Рогатинського району Івано-Франківської області. По закінченні Мурованської (Пустомитівського району) восьмирічної та Дублянської (Жовківського району) середньої школи навчався на українській філології Львівського університету імені Івана Франка (1985–1992) та в аспірантурі Львівського відділення Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (1992–1995).
В Інституті франкознавства працює від 1996 року. 1997 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук «Форми художнього викладу в малій прозі Івана Франка». За однойменну монографію (Львів, 1999) удостоєний премії НАН України ім. О. Гончара для молодих учених (2001). Від 1995 р. працює також в Інституті Івана Франка НАН України (старший науковий співробітник, завідувач відділу франкознавства).
Наукові зацікавлення – франкознавство, історія української літератури, теорія літератури. Автор понад 150 наукових публікацій.
Останні коментарі