До Всесвітнього дня вишиванки виставка вишитих рушників із фондів ДІКЗ «Нагуєвичі» «Стелися, доле, рушниками» (15 травня 11 год.)

Український рушник — це не лише предмет побуту, але й важлива частина національної ідентичності та культурної спадщини України. Він використовується в багатьох обрядах та ритуалах, а також є ознакою гостинності та доброзичливості.
Народження, хрестини, весілля, поховання супроводжувалися цим особливим атрибутом, який має не тільки естетичне та культурне, а й духовне й містичне значення.
За рушниками судили про працьовитість і майстерність нареченої. Молоді дівчата вишивали собі в придане багато рушників, адже на кожен весільний обряд був потрібний свій рушник, а для подарунків майбутнім родичам і сватам – по кілька рушників. Кожен рушник був унікальний, мав свою символічну вишивку, відповідну його обрядового призначення.
Цінність вишитих рушників полягає не лише в художньому оформленні. Знавці бачать, що кольори та стібки поєднуються у певні символи, приховують шифровані послання про життя, світоустрій, людину, її нерозривний та тісний зв’язок поколінь.
Велика кількість вишитих рушників знаходяться і у фондах Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», зібрані з різних населених пунктів Франкового краю. До Всесвітнього дня вишиванки 15 травня об 11 годині в музеї відкриється виставка вишитих рушників «Стелися, доле, рушниками».
Запрошуємо до нашого музею оглянути виставку та оцінити майстерність наших матерів, бабусь та прабабусь, адже тут можна буде побачити рушники, вишиті ще понад століття тому.
Останні коментарі