Вихователі та працівники дитячого садочку №12 «Дзвіночок» міста Дрогобича в музеї Івана Франка

Вихователі та працівники дитячого садочку №12 «Дзвіночок» міста Дрогобича в музеї Івана Франка

Нещодавно Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» відвідали директори закладів дошкільної освіти міста Дрогобича та Дрогобицького району.

Сьогодні ж садибу та Літературно-меморіальний музей Івана Франка в Нагуєвичах відвідали вихователі та працівники дитячого садочку №12 «Дзвіночок» міста Дрогобича.

Ґрунтовну екскурсію для них провів директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак. Свою розповідь він розпочав ще з родоводу Франків, коріння яких походить з села Озимина, тепер Самбірського району. Про те як потрапили вони на хутір, Війтівська гора чи Слобода поблизу Нагуєвич. Розповів Богдан Орестович і про статки Якова Франка, як коваля та його роль в церковно-суспільному житті села, шанобливе ставлення селян до нього, адже обрали головою церковного братства і більше п’ятдесяти разів брали за кума – це свідчить про авторитет батька Івана Франка в Нагуєвичах.

Багато цікавого і нового для себе почули сьогоднішні відвідувачі, оскільки директор музею привідкрив те, чим займаються науковці закладу, які проводяться експедиції та які унікальні знахідки привозять з них. Тому не дивно, що саме експонати, які розміщені на другому поверсі літературно-меморіального музею І. Франка викликали неабияке зацікавлення. Це і виставка про сакральне мистецтво Франкового краю, і виставка хрестів, зібрана на парафіях Дрогобиччини, і презентація стародруків та бібліографічних рідкісних книг кінця ХІХ – початку ХХ століть. Але особливо детективна історія дослідження, проведена науковцями музею, яка розпочалася з одного старого і розбитого фортепіано – це розповідь про оперну співачку Ольгу Лепак-Ястремську та всю культурну еліту 1930-х років. Серед них вартує назвали лише кількох, щоб зрозуміти, як українська культура і мистецтво зуміли вижити в репресивному середовищі завдяки згуртованості. Це – Богдан Лепак, Марія Сокіл, Анатолій Кос-Анатольський, Андрій Лепак, батько Квітки Цісик – Володимир Цісик та інші.

На завершення ознайомлення з музеєм Івана Франка на фортепіано Ольги Лепкої прозвучала музика. Її виконала вчителька музики садочку «Дзвіночок» Галина Бачинська, а була це пісня Олександра Злотника «Горобина», яку виконував легендарний український співак Назарій Яремчук.

«Ще там, в заметеній долині бринить відлуння моїх снів,

Червоні грона горобини серед снігів, серед снігів.

Твоїх очей тумани сині, немов ріка без берегів,

Червоні грона горобини серед снігів, серед снігів».