В музеї можна познайомитись з виставкою новорічних листівок і прикрас
В Нагуєвичах відкрили виставку новорічних листівок і прикрас 60-их – 80-их років минулого століття. Відкриття виставки відбулось у Літературно-меморіальному музеї Івана Франка 29 грудня.
«Оглядаючи виставку новорічних листівок і прикрас, відвідувачі можуть простежити еволюцію ялинкової іграшки, а також дізнатись історію виготовлення новорічних листівок», – розповіла заступниця директора музею Лілія Хміль.
Перші листівки на традиційний новорічний сюжет з’явилися на початку ХХ століття. У 1918 року вийшло кільканадцять різдвяно-новорічних листівок української тематики. Це були мистецькі твори української графіки. Далі різдвяний сюжет зникає, лишається тільки новорічний. В силу політичної ситуації в країні на листівки поширилася загальнодержавна пропагандистська символіка. Підписи «З Новим роком» на листівках з’являються лише в 60-х роках і вже не зникають з них.
Українці спочатку прикрашали ялинку яблуками, цукерками, печивом, горішками у фользі, солом’яними «павуками» та іншими саморобними прикрасами. Згодом новорічна іграшка стала частиною ідеології. Наприклад, в роки Другої світової війни виготовляли іграшки у вигляді санітарок, літачків на прищепках. Із 1949 року з’явилися іграшки казкових персонажів.
Масове виробництво ялинкових прикрас розпочалось у 50-60-х роках ХХ століття. За радянських часів в Україні виготовленням іграшок займалися дев’ять фабрик. Популярними іграшками були кукурудза, фігурки космонавтів у скафандрах, шишки та багато інших.
На виставці представлені кульки з тонкостінного скла, посріблені шишки, полуниці, грибочки, качанчики кукурудзи, огірочки, різноманітні тваринки та багато іншого.
Останні коментарі