Співпраця між ДІКЗ «Нагуєвичі» та факультетом історії, педагогіки і психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка
Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі» має тісну співпрацю з багатьма науковими, музейними, навчальними закладами, як на теренах України, так і за кордоном. Але є один навчальний заклад, з яким музей в Нагуєвичах нерозривно пов’язаний вже не одне десятиліття – це Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка. Як розповів директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, перші студенти проводили тут свою практику і навчання ще в далекому 1946 році, коли і музей знаходився в іншому місці, і університет ще був інститутом.
Сьогодні ж, 9 червня, у стінах музею був підписаний новий Договір про співпрацю між ДІКЗ «Нагуєвичі» та факультетом історії, педагогіки і психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка. І це не просто формальність, адже вже сьогодні до музею чисельно завітали викладачі та студенти університету. Спочатку вони ознайомилися з садибою Івана Франка, кузнею Якова Франка, а змістовну екскурсію провела наукова співробітниця музею Ірина Сопотницька.
Опісля в конференц-залі Літературно-меморіального музею Івана Франка в Нагуєвичах відбулася коротка офіційна частина, на якій з вітальними словами виступили кандидат історичних наук, доцент, директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, завідуюча кафедри філософії соціології та політології ім. Валерія Скотного, доктор філософських наук, професор Надія Скотна, декан факультету історії, педагогіки і психології, кандидат педагогічних наук, доцент Орест Гук, заступник декана факультету, кандидат психологічних наук, доцент Андрій Зимянський та кандидат історичних наук, доцент Світлана Біла.
Як зазначив декан факультету Орест Гук, символічно, що сьогоднішня подія співпала з Міжнародним Днем друзів, то ж він вручив символічну відзнаку «Почесний друг факультету історії, педагогіки та психології» з реєстраційним номером 003 Богдану Лазораку.
Цікаву лекцію «Війна та військова служба в житті Івана Франка та його роду» презентував бібліограф ДІКЗ «Нагуєвичі», аспірант факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ ім. І. Франка, магістр історії Назарій Юрчишин.
А після екскурсії в музеї відбулася студентська ювеналія. Можливо, в Україні це слово не всі знають, але наші друзі-поляки відзначають це студентське свято в травні. Воно зазвичай триває протягом декількох днів. Тоді відбуваються культурні та спортивні заходи, організовані переважно студентами та для студентів. Сьогодні ж таке дійство відбулося і в музеї Івана Франка – коли після коронавірусу, онлайн занять, війни студенти мали змогу поспілкуватися між собою наживо.
Напевно не всі одногрупники знали про творчі здібності Андрія, який виконав на старовинному фортепіано, що належала оперній співачці Ользі Ястремській-Лепкій прекрасну композицію, а старовинні українські пісні, які невимушено звучали у виконанні тріо дівчат просто вражали своєю професійністю. Такі зустрічі однозначно згуртовують колектив, вони потрібні, як для студентів, так і для музейників.
Останні коментарі